Róże Gali rozdane po raz dziewiąty

23 listopada 2010 r., podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie, wręczono nagrody laureatom dziewiątej edycji plebiscytu Róże Gali.

 

Róże Gali to jeden z najważniejszych plebiscytów w Polsce, w którym nagradzani są przedstawiciele świata kultury i show biznesu. Uroczystość wręczenia nagród, a tym samym rozstrzygnięcie trwającego od października głosowania, to jedno z bardziej oczekiwanych wydarzeń w życiu środowiska artystycznego. W tym roku goście obejrzeli widowisko inspirowane klimatami artystycznymi Nowego Jorku. Zarówno scenografia, autorstwa Michała Białousza, jak i występy Kayah, Andrzeja Piasecznego i Urszuli Dudziak nawiązywały do motywów związanych z Nowym Jorkiem – były tu drapacze chmur i standardy muzyczne, które powszechnie kojarzą się z tym wyjątkowym miastem.

Tegoroczne nominacje zgłosiła Kapituła Róż Gali, w której zasiedli:
Izabela Bartosz, Redaktor Naczelna dwutygodnika Gala
Juliusz Braun, Prezes TVP S.A.
Maria Czubaszek, pisarka, dziennikarka, satyryk
Ewa Kasprzyk, aktorka
Rafał Olejniczak, Redaktor Naczelny Radia Zet i Chilli Zet
Alicja Resich – Modlińska, dziennikarka

Ostateczną decyzję o wyborze laureatów, podobnie jak w poprzednich latach, podjęli czytelnicy pisma wraz z Kapitułą plebiscytu.

Zwycięzcy dziewiątej edycji plebiscytu Róże Gali 2011 to:

Kategoria Film: Robert Więckiewicz za rolę w filmie „Baby są jakieś inne”.
Aktor nagrodę otrzymał z rąk Ewy Kasprzyk.

Kategoria Teatr: Krystyna Janda za rolę w spektaklu „Biała bluzka” wystawianego
w Teatrze Polonia w Warszawie.
Aktorce nagrodę wręczył Juliusz Braun, Prezes TVP S.A.

Kategoria Muzyka: Aga Zaryan za album „A book of luminous things”.
Piosenkarka statuetkę odebrała z rąk Rafała Olejniczaka, Redaktora Naczelnego Radia Zet i Chilli Zet.

Kategoria Literatura: Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska za powieść „Makatka” Nagrodę w tej kategorii przekazała Maria Czubaszek.

Kategoria Debiut: Agata Młynarska za opracowanie i prowadzenie własnego serwisu internetowego dla kobiet „Ona, Ona, Ona”.
Statuetkę wręczyła Izabela Bartosz, Redaktor Naczelna dwutygodnika Gala.

Kategoria Media: ex aequo: Martyna Wojciechowska za program telewizyjny i wydanie drugiej części książki „Kobieta na krańcu świata” oraz program TVP2 „Voice of Poland. Najlepszy głos”.
Laureaci odebrali nagrodę od Alicji Resich – Modlińskiej. Program „Voice of Poland. Najlepszy głos” reprezentowali Kayah i Andrzej Piaseczny.

Nagroda Specjalna plebiscytu Róże Gali trafiła do rąk Anny Dereszowskiej za działalność charytatywną. Laureatka odebrała statuetkę z rąk Magdaleny Malickiej, prezes G+J Polska oraz Prezesa TVP S.A. Juliusza Brauna.

Gospodarzami i prowadzącymi uroczystość wręczenia Róż Gali byli Agnieszka Szulim i Tomasz Kammel, a całość uroczystości dopełniły występy tancerzy w choreografii Agustina Egurroli. Na widowni zasiadło blisko 1000 znamienitych gości, reprezentujących środowiska kultury, sztuki i biznesu.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również