Strona główna » Blog » Rozdwojone końcówki – już nigdy więcej!

Rozdwojone końcówki – już nigdy więcej!

Rozdwojone końcówki to problem dotyczący niejednej z nas. Zarówno koloryzacja jak i zbyt agresywna stylizacja- tapirowanie czy prostowanie powodują niszczenie struktury włosów. Idące za tym przesuszenie jest jednym z najważniejszych powodów rozdwajania się końcówek. Kiedy włos zaczyna tracić naturalnie chroniącą go łuskę, wraz ze wzrostem staje się coraz słabszy, pęka i rozszczepia się.

Mechaniczne uszkodzenia są najbardziej widoczne, a dzięki temu najłatwiejsze do zdiagnozowania. Raz uszkodzone końcówki nie powrócą do swojej pierwotnej kondycji, najłatwiej zatem podciąć je i rozpocząć prawidłową pielęgnacje, nie dopuszczając by problem pojawił się powtórnie.
Niebagatelny wpływ na jakość naszych włosów ma tryb życia i dieta. Aby były w pełni zdrowe, konieczne jest regularne dostarczenie witamin A, C, E, PP, oraz witaminy z grupy B i H (biotyny), jak również związków żelaza, cynku i miedzi.
Bogata w minerały dieta wzmocni cebulki, a rozsądna stylizacja i stosowanie bogatych w składniki kosmetyków nie pozwolą na nadmierne wysuszenie łusek.

Specjalnie do pielęgnacji włosów suchych i regeneracji zniszczonych łusek marka REF stworzyła serię intensywnie nawilżających leczniczych masek Treatment 551 i Colour Treatment 541 przywracających włosom sprężystość i blask. Dla super intensywnej regeneracji REF poleca serum na bazie jedwabiu Leave in treatment 532, które w ekspresowy sposób pozwala zregenerować uszkodzone włókna, a regularne jego stosowanie spowoduje, że problem rozdwojonych końcówek na zawsze pójdzie w niepamięć.

Maski Treatment 551 i Colour Treatment 541 – cena 189, 90 zł
Serum Leave in treatment 523 – cena 84,90 zł

2018-03-14T10:18:49+00:0019 listopada 2011|Kosmetyki|