Strona główna » Blog » Róbmy sceny!

Róbmy sceny!

Czy można zachorować na raka i żyć dalej tak, jakby się nic nie zmieniło? Jak wygląda życie po diagnozie? Czy coś się zmienia w życiu? A może nic się nie zmienia? Może rak to choroba, jak każda inna? Odpowiedzi na te pytania szuka fundacja Rak’n’Roll poprzez realizację nowej akcji terapeutyczno-artystycznej Róbmy sceny.

Fundacja Rak’n’Roll po raz kolejny chce zaangażować do pozytywnego działania osoby, które doświadczyły choroby nowotworowej, aby wspólnie przepracować trudne, niekiedy traumatyczne, a niekiedy absurdalne doświadczenia i zapisać w formie artystycznej. Projekt jest skierowany do osób, które zetknęły się w swoim życiu z problemem nowotworowym i swoje doświadczenia chcą przekłuć w formę literacką.

Z nadesłanych prac najciekawsze zostaną wybrane przez jury do półfinału i podczas warsztatów literackich ich autorzy, pod okiem specjalistów, pracować będą nad przełożeniem swojej historii na język teatru. Spośród nich zostanie wyłoniona finałowa praca, która w formie pełnometrażowej sztuki teatralnej zostanie wystawiona jesienią na deskach jednego z warszawskich teatrów.

Sztuka teatralna „uszyta z tych doświadczeń”, zostanie wystawiona dla szerokiej publiczności, a dochody z biletów zostaną przeznaczone na cele charytatywne fundacji m.in. odnowienie poczekalni onkologicznych. Projekt jednak oprócz celów charytatywnych ma także przełamać strach i stereotypowe myślenie o chorobie nowotworowej, a także wspierać w walce z chorobą pacjentów z nowotworami.

Prace literackie w dowolnej formie można nadsyłać do 31 maja pocztą na adres fundacji ul. Chełmska 19/21 02- 724 Warszawa bądź drogą mailową na biuro@raknroll.pl. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.raknroll.pl.

Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2018-03-14T11:19:22+00:0011 maja 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: