Strona główna » Blog » RIVER ISLAND łączy siły z Georgią Hardinge podczas DESIGN FORUM wiosna-lato 2013

RIVER ISLAND łączy siły z Georgią Hardinge podczas DESIGN FORUM wiosna-lato 2013

To będzie kolejny udany rok dla inicjatywy River Island Design Forum, w ramach której rozpoczyna się już trzecia współpraca z młodym brytyjskim projektantem. W sezonie wiosna-lato 2013 będzie to Georgia Hardinge.

Młoda projektantka czerpie inspiracje ze stylu architektonicznego, koncentrując się na rzeźbie i konturze kobiecej sylwetki. Tworzy kreacje, które już ze względu na swoją formę uważane są za dzieła sztuki. Do debiutanckiej współpracy High Street River Island, Georgia czerpała inspiracje z dzieł szwajcarskiego surrealistycznego malarza i rzeźbiarza H.R. Gigera. Jego obrazy tworzą piękną głębię i ruch, a Georgia przedstawiła to w swojej kolekcji. Za sprawą monochromatycznej palety kolorów, koncentrujemy się na unikatowych oryginalnych wzorach i wyraźnym dopasowaniu do sylwetki. Modele, które możemy znaleźć w kolekcji Hardinge to neoprenowa suknia czy elegancka spódnica maxi z dopasowanym topem. Całość kreacji zbudowana jest z bardzo subtelnych elementów, które dzięki swojej wielowymiarowości tworzą piękną formę. Kolekcję uzupełniają wyrafinowane akcesoria, które dają efekt 3D łącząc błysk metalu z białą skórą.

“Współpraca z zespołem River Island była dla mnie wspaniałym doświadczeniem. To bardzo miłe mieć przy sobie tyle osób, które wcielają moje projekty w życie. Wspaniale jest być częścią czegoś nowego i zdecydowanie uważam, że jest to krok naprzód ku temu, by produkt luksusowy stał się bardziej dostępny dla wszystkich” – mówi Georgia Hardinge na temat swojej pracy dla brytyjskiej marki.

Kolekcję młodej projektantki dla River Island będzie promował krótki film, stworzony i wyreżyserowany przez Alexa Turveya, podczas Fash/On Film na londyńskim Tygodniu Mody, już w lutym. Fash/On Film jest inicjatywą opracowaną przez British Fashion Council oraz River Island, której celem jest wspieranie i rozwój filmu w przemyśle modowym.

Georgia urodziła się w Wielkiej Brytanii i jest absolwentką Parsons Paris School of Art and Design. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentowała podczas London Fashion Week w 2009 roku. Jej marka z roku na rok staje się coraz silniejsza. Do tej pory Georgia współpracowała już z Victoria Secrets czy Lancome, a w jej projektach można było zobaczyć takie gwiazdy jak Beyonce, Florence Welch, Lady Gagę, Jessie J oraz Nicole Scherzinger.

Kolekcja składająca się z 14 modeli będzie dostępna w sprzedaży na początku kwietnia, a jedna z sukien zostanie zlicytowana na aukcji charytatywnej.

River Island Design Forum i Georgia Hardinge 1

2018-03-14T08:30:33+00:008 lutego 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: