zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Ricardo Preto w Polsce

Ricardo Preto w Polsce

Już 30 maja podczas Gali Finałowej 3 edycji Fashion Designer Awards, zasiądzie jako honorowy przewodniczący Jury.

„Przyjąłem zaproszenie do Jury Fashion Designer Awards, ponieważ jestem bardzo ciekawy polskich projektantów, to także okazja dla mnie do zaprezentowania swojej kolekcji w Polsce. Ponadto zawsze staram się wspierać młodych projektantów dając im szansę do nauki i zaistnienia w modowym biznesie, bycia członkiem naszego zespołu.” – mówi Preto.

Po gali Fashion Designer Awards projektant zaprosi zwycięzcę 3 edycji do Lizbony do swojego atelier na staż gdzie będzie pracował z nim nad kolekcja Zwycięzca Fashion Designer Awards będzie zdobywał doświadczenie przy organizacji pokazu w ramach Lisboa Fashion Week.

„Fashion Designer Awards jest doskonałą szansą dla młodych utalentowanych projektantów, aby zaprezentować swoje prace, a także profesjonalnie zmierzyć się z rzeczywistością świata mody”- komentuje Preto

Ricardo Preto studiował architekturę na Uniwersytecie Lusiada w Lizbonie, a następnie specjalizował się w projektowaniu torebek w St. Martins School of Arts w Londynie. Od 2006 roku jest członkiem Moda Lisboa LAB – platformy integrującej portugalskich projektantów mody. Swoje kolekcje prezentował na licznych pokazach m.in. Manobras de Maio oraz Fashion Week w Lizbonie. Styl Preto to połączenie wyrafinowanej elegancji z nowoczesnością, geometrii lat’50 z folkowymi elementami, zabawą z formą poprzez dekonstrukcje. Kobieta Preto jest czasem zimna i stonowana, czasem gorąca i seksowna. „Moda jest dla mnie jak tlen, tworzeniem rzeczy, które czynią ludzi pięknymi.”
Jego kreacje cenią sobie portugalskie gwiazdy m.in. aktorki Lúcia Moniz, ( znana z filmu „To właśnie Miłość”), Sandra Barata Belo( znana z filmu „Amalia”), a także piosenkarki Ana Malhoa i Mónica Sintra.

Najnowsza kolekcja Ricardo Preto na sezon jesień/zima będzie nosić nazwę WINTER FLOWERS. Punktem wyjścia dla tej kolekcji były codzienna moda i nurt fashion street inspirowane miejskim stylem życia. Kolekcja korzysta z bogatych tkanin, charakteryzuje się gustownym połączeniem kolorowych pasów i doskonałym dopasowaniem. Jako całość stanowi piękny zimowy ogród, oszałamiający zarówno pod względem koloru jak i monochromu. Kontrast między prostymi liniami, a udrapowanymi elementami przywołuje wspomnienia średniowiecznej sylwetki dostosowane do XXI wieku. Dominujące kolory to biały, niebieski, zielony, czerwony, brązowy i czarny. Stosowane tkaniny to jedwab, wełna, kaszmir i tweedy.

Stroje z kolekcji Ricardo Preto podziwiać będziemy podczas Gali Finałowej 3 edycji konkursu Fashion Designer Awards już 30 maja.

[nggallery id=1157]

 

2011-05-22T09:27:51+01:0022 maja 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: