zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » REGIOFUN. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych

REGIOFUN. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych

W Katowicach ruszył Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN.

To jedyna w Polsce, i jedna z trzech w Europie imprez poświęconych filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast. Przez pięć październikowych dni można w Katowicach zobaczyć najciekawsze filmy krótko oraz pełnometrażowe, fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania.

Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Ponadto MFPF REGIOFUN to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata. Ubiegłoroczna edycja festiwalu odbywała się pod hasłem „Miasto w filmie, film w mieście” i poświęcona była pojęciu CITY PLACEMENT. W 2012 roku namówimy widzów do wzięcia udziału w stworzeniu filmowej KOPRODUKCJI.

Hasła przewodnie REGIOFUNu to:

Odważnie
ukazujemy tajniki producenckiej „wiedzy” w praktyce.

Bez wahania – rozmawiamy o pieniądzach.

Z przyjemnością – rozdajemy nagrody.

Skrupulatnie – zbieramy niebanalne historie i informacje o niepowtarzalnych lokacjach.

Gospodarzem wieczoru otwarcia została Grażyna Torbicka, która wprowadzi widzów w tajniki tegorocznej edycji i przybliży ideę „Brand Europa”.

Przed Wami 73 projekcje i blisko 70 producentów z całej Europy, którzy pojawią się podczas 5 festiwalowych dni (nie licząc Młodych Producentów akredytowanych na warsztaty!).

Na dobry początek zapraszamy wszystkich do wspólnej podróży rowerem!
Mój rowerPiotra Trzaskalskiego to historia trzech pogniewanych na siebie, ale bardzo kochających się mężczyzn (dziadka, ojca i wnuka)… i jednego roweru. Oczywiście, odkryją oni starą prawdę, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, ale czy znajdą kobietę, która ich łączy?

Pełny program festiwalu na stronie www.regiofun.pl

Statuetka, projekt Joanna Sowula

2018-03-14T08:55:08+01:0025 października 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: