Strona główna » Blog » Redukcja blizn laserem – sprawdź, czy to naprawdę działa!

Redukcja blizn laserem – sprawdź, czy to naprawdę działa!

Trądzik to problem dotyczący wielu nastolatków. W okresie dojrzewania hormony mają wielki wpływ na skórę. Nie zawsze zmiany, które zachodzą w organizmie, przebiegają bez niepożądanych efektów. Trądzik podczas dojrzewania może przybierać różne postacie – u niektórych przebiega łagodnie, dla innych jest prawdziwą katastrofą. Zdarza się też, że pozostawia po sobie nieprzyjemne skutki w postaci blizn szpecących twarz. Czy można z nimi walczyć?

Sposoby redukowania blizn

Blizny potrądzikowe to problem zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. Warto pamiętać, że to, co popularnie nazywamy trądzikiem, to w rzeczywistości stan zapalny, przed którym organizm próbuje się bronić. Komórki układu odpornościowego zwalczające infekcję, wspomagają również procesy gojenia uszkodzonej tkanki. Jednak, aby prawidłowo wyleczyć nieestetyczne wypryski znajdujące się na skórze, najpierw należy wyeliminować martwe bakterie i komórki. Niekiedy może się zdarzyć, że po kuracji przeciwtrądzikowej pozostaną niechciane blizny. Istnieją jednak różnego rodzaju sposoby walki z bliznami potrądzikowymi, a usuwanie ich laserem jest jedną z nich.

Usuwanie blizn laserem

Leczenie pozostałości po trądziku zazwyczaj jest procesem dość skomplikowanym, dlatego nie można podejmować samodzielnych działań bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Jeżeli specjalista podejmie decyzję o możliwości redukowania blizn potrądzikowych, wtedy możesz swobodnie zastanawiać się nad odpowiednią metodą. Najczęściej tego typu zabieg odbywa się z użyciem lasera frakcyjnego, który jest bardzo skuteczny. Wyróżniamy różnego rodzaju lasery frakcyjne, np. CO2, IPixel, Harmony Alma, które pozwalają zastosować metodę intensywnej ingerencji, przy jednocześnie małym ryzyku powikłań. To najlepsza i najbardziej innowacyjna metoda, gwarantująca bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów oraz pełne zadowolenie Pacjentów.

Czy to na pewno bezpieczna metoda?

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy metoda laserowa jest bezpieczna, nie wahaj się dłużej. Nie ma bezpieczniejszego sposobu na trwałe usunięcie blizn potrądzikowych, który jednocześnie dałby tak zadowalające efekty. Sam zabieg nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. W tym czasie Pacjent nie odczuwa dyskomfortu czy bólu. Metoda wykorzystująca laser frakcyjny powoduje zniszczenie komórek w głębokich warstwach skóry, przez co możemy mieć gwarancję, że blizny potrądzikowe nie powrócą. Nie jest to jednak groźne dla tkanek okalających komórki poddawane niszczeniu, bo wiązka światła lasera nie ingeruje w nie i nie niszczy ich. Dzięki temu regeneracja skóry po wykonanym zabiegu przebiega szybciej i sprawniej. Kondycja skóry znacznie się poprawia, obserwujemy jak staje się bardziej elastyczna, przez co struktura blizny jest mniej widoczna. Takie rozwiązanie będzie najlepsze dla wszystkich, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd i nic chcą, żeby pozostałości po okresie dojrzewania szpeciły ich twarze.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z Kliniką Miracki.

2017-12-15T13:13:06+00:0015 grudnia 2017|Uroda|