Strona główna » Blog » Ręcznie wykonana biżuteria haftem sutasz

Ręcznie wykonana biżuteria haftem sutasz

ET EDYTA TOBIASZ to marka biżuterii autorskiej wykonywanej w pojedynczych egzemplarzach.

Biżuteria wykonywana jest ręcznie metodą haftu sutaszowego z użyciem sznurków wiskozowych w połączeniu z kryształkami Swarovskiego, kamieniami naturalnymi, koralem, cyrkoniami, masą perłową, szklanymi koralikami oraz z dodatkami antyalergicznymi, srebrnymi lub złotymi.

Haftowane sznurki tworzą konstrukcję dla wplecionych kryształów, kamieni, koralików itp. W efekcie ołączenia tych wszystkich materiałów powstaje wyjatkowa i niepowtarzalna biżuteria. Biżuteria wykonana jest bardzo dokładnie i estetycznie, z największa dbałością o każdy szczegół.

Historycznie nazwa techniki sutasz (soutache) pochodzi z XVIII w. od francuskiego słowa „soutache”, które oznacza pleciony sznurek. Dawniej, do końca XIX w. dostępne były sznurki jedwabne, bawełniane lub wełniane. Obecnie dostępne są sznurki wiskozowe lub jedwabno-wiskozowe.
W przeszłości haft sutaszowy wykorzystywany był do wykonywania odznaczeń wojskowych na mundurach -szerokość oraz kolor wskazywały rangę wojskową. Haft stosowano także do oznaczeń numerów i nazwisk na ubraniach sportowców oraz do ozdabiania i ukrywania szwów na ubraniach.

Prekursorką haftowanej biżuterii jest Dori Csengeri, sławna projektantka pochodząca z Izraela. To właśnie ona pierwsza wprowadziła taśmy sutaszu do świata biżuterii. Dori Csengeri tworzy przepiękne ozdoby, które bez wątpienia cieszą się ogromną popularnością wśród klientek na całym świecie.

Biżuteria jest obustronnie zabezpieczona specjanych impregnatem do tkanin na bazie wody, tak aby była odporna na brud i wodę.

[nggallery id=2651]

Pracownia realizuje zamówienia indywidualne. www.sutasz.decoart.pl

2018-03-14T09:47:13+00:0017 kwietnia 2012|Biżuteria|

Może zainteresuje Cię również: