zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Recitale chopinowskie na instrumentach historycznych

Recitale chopinowskie na instrumentach historycznych

Recitale chopinowskie na instrumentach historycznych

28-29.07.2018, godz. 18:00

Sala Prób, ul. Grochowska 272, Warszawa

 

Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. W najbliższy weekend w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia będzie okazja aby posłuchać recitali w wykonaniu polskich pianistów zakwalifikowanych do konkursu. W sobotę i niedzielę wystąpi sześciu młodych muzyków, przygotowujących się do konkursowych zmagań.

Do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych zakwalifikowanych zostało 30 uczestników z całego świata, w tym 16 z Polski. Bezprecedensowa inicjatywa Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina ma na celu przybliżyć szerokiej publiczności wyjątkowe brzmienie instrumentów na których grał i tworzył Chopin. W składzie konkursowego jury znajdują się m.in. Nelson Goerner, Dang Thai Son, Ewa Pobłocka czy Andreas Staier.

W ramach przygotowań do konkursu polscy kandydaci wystąpią z recitalami solowymi w Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272. W sobotę (28.07) zagrają Aleksandra Bobrowska, Łukasz Byrdy i Anna Hajduk-Rynkowicz. W niedzielę (29.07) natomiast zaprezentują się Katarzyna Hajduk-Konieczna, Łukasz Chrzęszczyk i Aleksandra Świgut.

Konkurs rozpocznie się oficjalnie 2 września Koncertem Inauguracyjnym w Filharmonii Narodowej. W trakcie trwania przesłuchań uczestnicy zmagań ponownie pojawią się w siedzibie Orkiestry Sinfonii Varsovii. Kameralne recitale między 5 a 9 września będą dla młodych pianistów ostatnim sprawdzianem formy przed kolejnymi etapami konkursu.

Recitale odbywają się w ramach sezonu koncertowego Lato w Sinfonii Varsovii. Na sezon składają się także kameralne Letnie Koncerty na Grochowskiej, Potańcówki z muzyką na żywo oraz cykl Sinfonia Varsovia na Grochowskiej.

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje o pozostałych wydarzeniach sezonu Lato w Sinfonii Varsovii na stronie: www.sinfoniavarsovia.org

Współorganizatorem recitali uczestników konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Patroni medialni: RMF Classic, CoJestGrane24, Gazeta Wyborcza Warszawa, Going.

2018-07-30T08:16:29+01:0027 lipca 2018|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: