zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Recepta na młody wygląd

Recepta na młody wygląd

Gimnastyka kosmetyczna zapobiega powstawaniu zmarszczek i deformacji kształtu twarzy. Robimy ją również w celu podwyższenia elastyczności mięśni twarzy i szyi. To z kolei prowadzi do zmniejszenia się zmarszczek i obwisłości skóry. Nawet zastosowana przez dłuższy okres czasu, przez osobę w zaawansowanym wieku daje zadowalające rezultaty.

Ćwiczenia zapewniają mocne ukrwienie skóry, co wpływa na jej wygląd. Gimnastyka nie jest skomplikowana. Zajmuje niewiele czasu, a pierwsze rezultaty bardzo szybko stają się zauważalne.
Wykonujemy ćwiczenia rano, w czasie porannej toalety, lub wieczorem przed pójściem spać.

Ćwiczenie nr 1
Szeroko otwieramy oczy oraz usta i wyciągamy język, jak najdalej próbując dosięgnąć nim brody. Liczymy do 10-ciu i rozluźniając mięśnie zamykamy usta. Powtarzamy ćwiczenie od 5 do 10 razy.
Ćwiczenie nr 2
Rozciągając wargi na boki i do dołu, napinając mięśnie i ścięgna szyi odsłaniamy zęby i powoli liczymy do dziesięciu. Ćwiczenie powtarzamy 5-7 razy.
Ćwiczenie nr 3
Górna wargę podnosimy, jak najwyżej odsłaniając górne zęby. Dziąsła napinamy licząc do 10-ciu. Powtarzamy 5-7 razy.
Ćwiczenie nr 4
Dolna wargę ciągniemy do dołu, trzymając w naprężeniu. Odliczamy do 10-ciu.
Ćwiczenie nr 5
Podnosimy głowę do góry i wyciągamy szyję. Patrząc w sufit wykonujemy szczęką ruchy, jakbyśmy żuli gumę. Powtarzamy 10-15 razy.
Ćwiczenie nr 6
Podbródek opieramy na dłoni i naciskamy nim z całych sił przez 10-15 sekund. Rozluźniamy się całkowicie. Powtarzamy do 10-ciu razy.

Po skończeniu gimnastyki mięśnie i skóra są rozgrzane i ukrwione. Krem lub maseczka zastosowane w tym czasie wchłonie się o wiele szybciej i przyniesie bardziej skuteczne rezultaty.
Pomarszczona szyja, obwisłe policzki, drugi podbródek wcale nie muszą być objawem upływających lat. Najlepiej pielęgnować skórę, ćwiczyć mięśnie szyi i twarzy wtedy jeszcze, gdy nie mamy bardzo widocznych zmarszczek. Jeśli nawet już zaznaczyły one sobie miejsce nie czekać, aż zrobią się bardziej wyraźne.

2018-03-14T11:00:25+01:0028 czerwca 2011|Eksperci, Uroda|

Może zainteresuje Cię również: