Strona główna » Blog » Recenzja książki „Naczelne z Park Avenue”

Recenzja książki „Naczelne z Park Avenue”

Wednesday Martin to autorka bestsellerowej książki „Naczelne z Park Avenue” (Wydawnictwo Znak, 36,90). To fascynująca opowieść o wpływowych kobietach, mieszkankach Upper East Side.
 
Autorka na swoim własnym przykładzie pokazuje, jak przeprowadzka na wschodnią część Manhattanu zmieniła jej życie i podejście do wielu spraw. Nowy adres dla Wednesday Martin okazał się podróżą do świata najbogatszych mieszkanek Nowego Jorku. Autorka poznała blaski i cienie plemienia kobiet, w którym hierarchia, pieniądze wyznaczają prestiż, i pozycję.
 
Zabawna, czasami zaskakująca i wzruszająca opowieść o bajecznie bogatych kobietach. Ich społeczność to zamknięta grupa pięknych, chudych, perfekcyjnych matek. Jednak nie wszystko w ich świecie jest idealne! Autorka na własnym przykładzie pokazuje, jak przenikała do świata mieszkanek Upper East Side. Dowiemy się, m.in. jak ważną rolę odgrywa lokalizacja mieszkania i jego zdobycie, zapisy dzieci do szkoły, czy walka o perfekcyjną sylwetkę. Markowe ubrania, m.in. torebka Birkin, perfekcyjny wygląd oraz zabiegi kosmetyczne to codzienność kobiet ze wschodniej części Mahattanu.
 
Autorka z dużym poczuciem humory opisuje swoją przygodę z mieszkankami Upper East Side. W książce znajdziemy wiele antropologicznych informacji, porównań zachowania ludzi do zwierząt, czy walki o pozycję w niezwykle hermetycznej społeczności „Naczelnych z Park Avenue”. To prawdziwa historia, która czasami wydaje się mało prawdopodobna. Wciągająca opowieść o kobietach, które rządzą Manhattanem!
 
Karolina Stola
 
[buybox-widget category=”book” ean=”9788324036844″]
2017-04-03T12:51:00+00:003 kwietnia 2017|Kultura|