zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Recenzja książki „Moda Polska Warszawa”

Recenzja książki „Moda Polska Warszawa”

Zanim pojawiły się popularne sieciówki większość osób szyła ubrania na zamówienie lub robiła zakupy w Modzie Polskiej. Dziś niewiele z nas pamięta o instytucjach, które lansowały trendy i kreowały modę w czasie PRL-u, czy w dużo wcześniejszym okresie. Ewa Rzechorzek autorka książki „Moda Polska Warszawa” (Wydawnictwo Naukowe PWN, 69 złotych) opowiada historię właśnie takich przedsiębiorstw.
W publikacji pojawiają się znani, jak i mniej popularni „bohaterowie”, m.in. Moda Polska, Salon Mody Polskiej „Ewa” czy „Adam”. Kroje, dostępne materiały, wyjazdy zagraniczne, pokazy, pisma o modzie, polityczne restrykcje – to tylko niektóre z wątków.
Autorka dużą uwagę poświęca osobom, które pracowały w branży modowej w czasie PRL-u. Poznamy bliżej rodzinę i biografię Jadwigi Grabowskiej, słynnych projektantów, a także modelek.
Pojawiają się również informacje o innych pracownikach, np. krawcowych. To wielowątkowa, wciągająca opowieść, pełna zaskakujących ciekawostek i anegdot.
Książka podzielona jest na pięć części, w każdej znajdziemy krótkie rozdziały wypełnione, m.in. licznymi zdjęciami, szkicami, czy cytatami. To idealne dopełnienie fascynującej historii!
Dla wielu ludzi książka „Moda Polska Warszawa” to będzie powrót do przeszłości, natomiast młodsi czytelnicy odkryją nieznane oblicze polskiego świata mody.
Ewa Rzechorzek korzystała z wielu źródeł, przeprowadziła mnóstwo wywiadów i rozmów. Dzięki temu powstała tak niezwykła opowieść o modzie z nutką retro stylu.
Karolina Stola
moda-polska
2018-03-21T11:07:49+01:0021 marca 2018|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: