Recenzja książki „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”

Strona główna » Blog » Recenzja książki „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”

Recenzja książki „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”

Judyta Fibiger jest autorką książki „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro” to wywiad rzeka z jedną z najsłynniejszych projektantek, czyli Barbarą Hulanicki. To założycielka marki Biba, ilustratorka, kreatorka mody i dekoratorka wnętrz.
 
Jej życie prywatne, jak i kariera zawodowa są pełne zaskakujących zwrotów akcji. Książka podzielona jest na osiem rozdziałów – każdy z nich porusza inny wątek. Barbara Hulanicki mówi o swoim dzieciństwie, rodzicach i bogatej ciotce, wspomina początki pracy, jak i budowania własnej marki. Zabawna, czasem wzruszająca opowieść o swingującym Londynie i plejadzie gwiazd (m.in. Twiggy, Rolling Stones, Dawid Bowie), narodzinach Biby oraz kreowaniu nowy trendów. Niesamowicie wciągająca historia o kobiecie, która miała ogromny wpływ na świat mody. Mimo, że marka nie jest już w jej rękach Barbara Hulanicki ciągle pracuje i bierze udział w nowych projektach. To kobieta wszechstronnie uzdolniona z niezwykłym wyczuciem stylu!
 
„Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro” to biografia nie tylko projektantki polskiego pochodzenia, ale również najsłynniejszej londyńskiej marki Biby. Kreatorka mody unika wywiadów i rozmów jednak zrobiła wyjątek dla Judyty Fibiger. Dzięki temu powstała niezwykła książka wypełniona po brzegi fotografiami i rysunkami, które w dużej części pochodzą z prywatnego archiwum Barbary Hulanicki. Ta publikacja to propozycja nie tylko dla fanek mody, ale również osób, które uwielbiają ciekawe historię.
 
Karolina Stola
2017-05-16T08:28:02+00:00 16 maja 2017|Kultura|

Zostaw komentarz