zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Randki on-line – o czym należy pamiętać?

Randki on-line – o czym należy pamiętać?

To już fakt: randki zyskały nowy, wirtualny wymiar. Garściami czerpią z tego portale randkowe, które kuszą możliwością poznania drugiej połówki bez zbędnego wychodzenia, narażenia na odrzucenie przy spotkaniu twarzą w twarz i właściwie – bez zbędnego wysiłku. Przed stworzeniem własnego profilu na stronie internetowej, warto pamiętać o kilku zasadach…

Portale randkowe kuszą możliwością „przebierania” wśród ogłoszeń, jak w sklepie z ciuchami. Są odpowiedzią na potrzeby współczesnego konsumenta – znaleźć kogoś odpowiedniego, kto spełnia wszystkie nasze wymagania i oczekiwania, najlepiej szybko i w promocyjnej cenie. Jednak osoby, które mają za sobą doświadczenia z randkami przez Internet doskonale wiedzą, że większość z tych przekonań to zwyczajne mity.

Wybierając portale randkowe, single często liczą na uniknięcie przykrego uczucia odrzucenia. Pamiętać jednak należy, że użytkownicy Internetu bywają bardziej bezwzględni, niż osoby, z którymi rozmawiamy twarzą w twarz. Dlatego trzeba się nastawić, że jedna na dziesięć czy nawet piętnaście wiadomości może spotkać się z odpowiedzią i to niekoniecznie taką, jakiej oczekuje jej nadawca. Dotyczy to zresztą obu stron. Nie ma się co oszukiwać, że na danym portalu randkowym znajdują się tylko takie osoby, jakie pokazują nam reklamy i strona startowa. Część z nich to oczywiście single z poukładanym życiem, które zwyczajnie mają pecha w miłości i próbują nowych sposobów. Jednak zdecydowana większość wcale nie loguje się na tych stronach, żeby znaleźć partnera do końca życia…

Zawieranie znajomości przez Internet przypomina trochę wysyłanie swojego CV w poszukiwaniu pracy. Warto w związku z tym pamiętać, że najtrwalsze jest pierwsze wrażenie. Wygląd profilu, czy dział „zainteresowań” powinny czymś się wyróżniać. W wiadomościach do nieznajomych dobrze jest natomiast zawrzeć jakąś intrygującą informację albo nawiązać do hobby adresata. Trzeba też poświęcić na poszukiwania wiele czasu, wykazać dużo wytrwałości i determinacji.

„Rozmowy” na portalach randkowych zmierzają do jednego – spotkania. Raczej mało kto liczy jedynie na korespondencyjną znajomość. Trzeba oczywiście zadbać o to, aby pierwsza „prawdziwa” randka odbyła się w miejscu publicznym i najlepiej w ciągu dnia. Warto najpierw trochę się poznać, zanim dojdzie do spotkania, jednak nie należy tego momentu przeciągać. W „realu” może się okazać, że ta osoba nie spełnia naszych podstawowych oczekiwań, jest zarozumiała, nudna, nieciekawa albo niezainteresowana stałą znajomością. Nie zawsze jesteśmy w stanie wyczytać to między wierszami elektronicznych wiadomości, a szkoda czasu na poświęcanie go komuś, kim nigdy nie będziemy zainteresowani.

Na koniec jeszcze jedna przestroga – chociaż szukanie drugiej połówki w Internecie jest żmudne i niekiedy bardzo wyczerpujące, potrafi też wciągnąć bezgranicznie. Poświęcanie zbyt wiele czasu na portalach randkowych może prowadzić do frustracji, zaniżyć poczucie wartości, wywołać stany depresyjne, wynikające z braku realnego kontaktu z człowiekiem. Warto zatem zachować odpowiednie proporcje i nie rezygnować z kontaktu z realnym światem, a Internet traktować jako jedną z opcji, a nie jedyną.

Natalia Klimek

2018-03-14T09:30:28+01:0024 lipca 2012|Świat Kobiet, Związki|

Może zainteresuje Cię również: