Rak'n'Roll i Panache Sport namawiają do dotykania piersi! - ModaiJa

Rak’n’Roll i Panache Sport namawiają do dotykania piersi!

Strona główna » Blog » Rak’n’Roll i Panache Sport namawiają do dotykania piersi!

Rak’n’Roll i Panache Sport namawiają do dotykania piersi!

Fundacja Rak’n’Roll i producent sportowej bielizny Panache Sport rozpoczęły współpracę w ramach której od października prowadzone będą działania edukacyjne skierowane do kobiet mające na celu oswajanie samobadania piersi. Dodatkowo na rynek została wypuszczona specjalna seria różowych biustonoszy Panache Sport, z których dochód przeznaczony jest na działania Fundacji Rak’n’Roll.

Profilaktyka raka piersi zaczyna się od stanika! Dobór odpowiedniego rozmiaru ma znaczenie nie tylko dla wyglądu piersi, ale także dla zdrowia. Dobrze dobrany wpływa na prawidłowy przepływ krążenia w naczyniach chłonnych. Oprócz rozmiaru ważne jest wykonywanie systematycznych badań piersi poprzez samobadanie, pozwala to bowiem na wykrycie zmian w obrębie piersi jak najwcześniej.

Wspólna kampania edukacyjna pod hasłem „Dotykam-Wygrywam” ma na celu zachęcenie kobiet do regularnego dotykania piersi i badania się pod kontem profilaktyki nowotworów piersi. W ramach akcji w salonach sprzedaży będzie można otrzymać informacje o tym jak się badać się. Specjalnie wyszkolone Bra Fitterki będą podpowiadać wszystkim chętnym kobietom jak właściwie wykonać takie badanie.

2018-03-14T09:24:59+00:00 10 sierpnia 2012|Zdrowie|