Strona główna » Blog » Rajd kobiet przeciwko rakowi

Rajd kobiet przeciwko rakowi

W dniach 14-16 października br. odbyła się 1. edycja Rajdu Teraz Kobiety. Organizatorem oraz inicjatorem Rajdu była Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki kobiet z chorobami nowotworowymi.

Podczas pierwszego dnia miały miejsce wyścigi szosowe, drugi dzień zaś miał formę off-roadu. Uczestniczki rajdu brały także udział w próbach sprawnościowych i promowały badania mammograficzne w autobusie firmy MEDICA, który na czas akcji został udostępniony dla mieszkanek Supraśla i okolic.

W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, m.in.: Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, które w czasie trwania Rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne, cytologiczne, USG i porady psychologów. W Białymstoku ponadto prowadzono akcję poboru krwi.

W rajdzie uczestniczyło 13 załóg kobiecych. Wśród zgłoszonych pań były m.in.: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Natasza Caban, Magda Modra, Kamila Rejman, Anna Chojnowska, Maria Czachor, Alicja Polańska oraz trzy kobiety, które przeszły niedawno chorobę nowotworową.

źródło:kampaniespoleczne.pl

2018-03-14T10:23:02+00:0020 października 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: