Strona główna » Blog » PUMA wyskakuje z pudełka

PUMA wyskakuje z pudełka

Marka PUMA wychodząc na przeciw problemom z jakimi boryka się nasza Planeta zmienia strategię swojego działania. Od tego roku staje się bardziej przyjazna dla środowiska. Wprowadza na rynek innowacyjne produkty ECO. Jakie?

PUMA Clever Little Bag od tego roku PUMA pakuje buty w przyjazne środowisku torby, po to by zredukować emisję dwutlenku węgla. Odsyłając na śmietnik tradycyjne opakowania wyprzedza w ekologicznym zapale inne firmy. Dzięki temu innowacyjnemu projektowi zaoszczędzi 8.500 ton papieru – tyle ile waży 1.400 dorosłych słoni. Zmiana opakowań to nie tylko oszczędność papieru, to także redukcja o 60% zużycia wody i energii przy procesie produkcyjnym oraz, ze względu na mniejszą wagę opakowań, przy transporcie.

Idąc dalej, PUMA wprowadza na rynek unikalną kolekcję kultowych produktów marki: buty PUMA Re-Suede oraz bluzy T7 Track Jacket, które zostały wykonane w 100% z materiałów, które nadają się do recyklingu.

Kultowe buty PUMA Re-Suede zostały zaprojektowane tak, aby jak najbardziej ograniczyć niekorzystny wpływ produkcji tego obuwia na środowisko naturalne. Użyty do produkcji syntetyczny zamsz składa się z pochodzących z recyklingu warstw poliestrowej fibry (a dokładniej z odpadów po panelach słonecznych i telewizorach plazmowych), natomiast podeszwę wykonano z warstw naturalnej gumy i łuski ryżu, czyli naturalnych odpadów przemysłu spożywczego. Wkładka, sznurowadła oraz wewnętrzna wyściółka wykonane są również z materiałów wtórnych. Materiał wierzchni to przetworzony zamsz, który dostarczany jest przez firmę Toray, lidera w dystrybucji materiałów ekologicznych. Tworzywo to, to materiał odpadowy pochodzący z produkcji własnej firmy Toray, wytwarzającej panele słoneczne oraz telewizyjne ekrany plazmowe. Materiał ten jest produkowany podczas chemicznego procesu recyklingu który, porównując z materiałami pierwotnymi, redukuje zużycie energii oraz emisji CO2 o 80%. Kolejną zaletą tego materiału jest jego niespotykana lekkość oraz wygląd obfitego, naturalnego zamszu lecz dającego bardziej luksusowe odczucie.

T-shirty wykonane są z bawełny uprawianej w Afryce, która pozbawiona jest jakichkolwiek sztucznych składników, ze względu na naturalne warunki w jakich powstaje – niedostateczna infrastruktura, niewystarczające rezerwy wodne uniemożliwiają jakiekolwiek dalsze ingerencje w produkt. PUMA jako pierwsza firma sportowo-lifestylowa zrezygnowała z użycia technologii PVC – polichlorku winylu podczas przetwarzania surowca bawełny do produkcji swoich wyrobów, który niekorzystnie wpływa na środowisko przyczyniając się tym do ochrony środowiska.

Całości ekologicznej kolekcji dopełnia bluza PUMA T7 Track Jacket wykonana w 100% z poliestru pochodzącego z przerobu, nadającego się do całkowitego recyklingu.

[nggallery id=2019]

2011-10-21T14:58:43+00:0022 października 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: