PULL UP na Warsaw Fashion Street 2013

Podczas Warsaw Fashion Street 2013, odbył się pokaz najnowszej kolekcji marki PULL UP stworzonej przez Karolinę Jacak. Wzorem do jej powstania było getto – miejsce zapomniane i unikane w planach gospodarowania miasta.

„Kolekcja „Ghetto” inspirowana jest procesem segregacji społecznej i przestrzennej, opartej na mechanizmach kulturowych i ekonomicznych. Proces gettoizacji opiera się na odizolowaniu pewnego obszaru od przestrzeni miejskiej. Istotna jest niska przenikliwość między obszarem wyłączonym, a światem przenikającym.”- mówi projektantka.

Intrygujące są sposoby na radzenie sobie z samoistnym powstawaniem getta, szczególnie tych, które dotyczą problemów ubóstwa oraz wysokiej przestępczości. Dlatego w kolekcji zostały użyte materiały znajdujące swoje zastosowanie w mundurach policyjnych i wojskowych jednostek zwalczających przestępczość w gettach.

Wykorzystane są m.in. siatki, windstopper, softshell, pianki neoprenowe, ortaliony i tkaniny używane w kamizelkach kuloodpornych. Proste formy z ekskluzywnych tkanin, jak wełna z kaszmirem, oraz bardziej zaawansowane konstrukcyjnie z mniej wymagających materiałów. Kolekcję charakteryzuje sportowy styl i wygoda. Buty do pokazu wypożyczyła firma Aldo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)