Strona główna » Blog » PULL UP na Warsaw Fashion Street 2013

PULL UP na Warsaw Fashion Street 2013

Podczas Warsaw Fashion Street 2013, odbył się pokaz najnowszej kolekcji marki PULL UP stworzonej przez Karolinę Jacak. Wzorem do jej powstania było getto – miejsce zapomniane i unikane w planach gospodarowania miasta.

„Kolekcja „Ghetto” inspirowana jest procesem segregacji społecznej i przestrzennej, opartej na mechanizmach kulturowych i ekonomicznych. Proces gettoizacji opiera się na odizolowaniu pewnego obszaru od przestrzeni miejskiej. Istotna jest niska przenikliwość między obszarem wyłączonym, a światem przenikającym.”- mówi projektantka.

Intrygujące są sposoby na radzenie sobie z samoistnym powstawaniem getta, szczególnie tych, które dotyczą problemów ubóstwa oraz wysokiej przestępczości. Dlatego w kolekcji zostały użyte materiały znajdujące swoje zastosowanie w mundurach policyjnych i wojskowych jednostek zwalczających przestępczość w gettach.

Wykorzystane są m.in. siatki, windstopper, softshell, pianki neoprenowe, ortaliony i tkaniny używane w kamizelkach kuloodpornych. Proste formy z ekskluzywnych tkanin, jak wełna z kaszmirem, oraz bardziej zaawansowane konstrukcyjnie z mniej wymagających materiałów. Kolekcję charakteryzuje sportowy styl i wygoda. Buty do pokazu wypożyczyła firma Aldo.

[nggallery id=4861]

2013-06-27T05:31:51+00:0027 czerwca 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: