Strona główna » Blog » Przyjemność…

Przyjemność…

O zbawiennych dla ciała i duszy skutkach odczuwania przyjemności.

Analiza bioenergetyczna stworzona przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem psychiatrę dr. Alexandra Lowena jest formą psychoterapii łączącą w sobie pracę z ciałem i umysłem. Ułatwia ona pacjentowi rozwiązanie jego problemów emocjonalnych i uświadamia mu, że nosi w sobie potencjał życiowej radości i przyjemności. Terapia tego rodzaju jest dostępna w USA, Kanadzie, Afryce Południowej, Europie, Izraelu, Japonii, Nowej Zelandii i Australii.

Przyjemność to jedyna siła zdolna przeciwstawić się potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi władzy. Wielu ludzi sądzi, że jest to rolą miłości. Ale jeśli miłość ma być czymś więcej niż słowem, to musi opierać się na odczuciu przyjemności. W tej książce pokazuję, w jaki sposób doznawanie przyjemności lub cierpienia determinuje nasze emocje, myśli i zachowania. Omawiam psychologię i biologię przyjemności, badam jej źródła w naszym ciele, w przyrodzie i w całym wszechświecie. Odwołując się do analizy bioenergetycznej i stosując postulowane przez nią ćwiczenia redukujące napięcie, możemy odzyskać naszą cielesną zdolność do doznawania radości i nasze możliwości twórcze.
Alexander Lowen

Dr Alexander Lowen – praktykuje psychoterapię od ponad 55 lat. Jest autorem dwunastu książek poświęconych analizie bioenergetycznej, wśród nich: „Wstęp do bioenergetyki”, „Organizm i orgazm”, „Miłość, seks i serce”, „Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwego ja”, „Duchowość ciała”, „Radość”.

Alexander Lowen Przyjemność. Kreatywne podejście do życia
(Pleasure. A creative approach to life), przekład: Paweł Luboński
Wydawnictwo: Czarna Owca, Oprawa: miękka, premiera: 05-07-11, Stron: 280

2018-03-14T10:44:30+00:001 sierpnia 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: