Strona główna » Blog » Przygoda J.K. Rowling w Zone Reality

Przygoda J.K. Rowling w Zone Reality

J.K. Rowling już nie pisze o przygodach, teraz sama bierze w nich udział!

Nominowany do nagrody BAFTA serial BBC „Powiedz mi, kim jesteś” powraca z nowymi odcinkami, od 25 lutego, w soboty i niedziele o godz. 13:00 i 19:00. Jedną z bohaterek cyklu będzie jedna najpoczytniejszych współczesnych pisarek J.K.Rowling.

Historia J.K. Rowling przypomina współczesną wersję bajki o kopciuszku. Niegdyś samotna matka utrzymywała się z zasiłku, cierpiała na depresję i miała myśli samobójcze. Z dnia na dzień stała się poczytna autorką i jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii.
Zasłynęła jako autorka cyklu książek o Harry’m Potterze. Przygody młodego czarodzieja z charakterystyczną błyskawicą na czole zyskały ogromną popularność na całym świecie. Teraz sama autorka chce przeżyć przygodę swojego życia i wyrusza w podróż śladami przeszłości. Rowling nie tylko lepiej poznaje swoją rodzinę, ale dowiaduje się też nowych rzeczy o sobie samej.

Autorka „Harry’ego Pottera” zapragnie poznać francuskie korzenie rodziny swej matki i dowiedzieć się, za jakie zasługi podczas I wojny światowej jej pradziadka nagrodzono orderem Legii Honorowej. Dzięki poszukiwaniom w archiwach, spotkaniom z nieznanymi członkami rodziny i lokalnymi historykami, J.K Rowling odwiedzi miejsca ważne dla swych przodków.

Znana pisarka to tylko jedna z bohaterek dokumentalnej serii „ Powiedz mi kim jesteś”, którą pokaże kanał Zone Reality od 25 lutego, w soboty i niedziele o godz. 13:00 i 19:00. Ta seria zabiera widzów w fascynującą wyprawę w przeszłość celebrytów, którzy odkrywają losy swych przodków. To wyprawa pełna głębokich emocji i niespodzianek. W ósmym, najnowszym sezonie (widzowie w Wielkiej Brytanii obejrzeli go zaledwie przed kilkoma miesiącami, jesienią 2011) podróżować będziemy m.in. z Robinem Gibbem z Bee Gees oraz aktorką Emilią Fox („Pianista”).

„Powiedz mi kim jesteś”, od 25 lutego, w soboty i niedziele o godz. 13:00 i 19:00 na kanale Zone Reality.

2018-03-14T09:55:39+00:0024 lutego 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: