Strona główna » Blog » Co jest przyczyną osłabienia kondycji włosów?

Co jest przyczyną osłabienia kondycji włosów?

Coraz częściej kobiety zastanawiają się, dlaczego ich włosy nie są już w tak dobrej kondycji jak jeszcze kilka lat temu. Co powoduje, że nagle zaczęły się łamać i nadmiernie wypadać, a fryzura nie wygląda już tak zdrowo? Dlaczego straciła blask, elastyczność i wygląda na przesuszoną?

Przyczyn osłabienia kondycji włosów może być wiele. Najczęściej jest to spowodowane złym odżywianiem się, które nie dostarcza odpowiedniej ilości witamin. Winne mogą też być czynniki hormonalne – u wielu kobiet zauważa się silne pogorszenie stanu włosów po ciąży.

Nadmiernie wypadające i łamliwe włosy mogą też wynikać z przeprowadzonych wcześniej zabiegów fryzjerskich, a szczególne tych związanych z farbowaniem, dekoloryzacją, prostowaniem czy trwałą ondulacją. Duże znaczenie ma również złe traktowanie włosów podczas codziennej pielęgnacji, czyli np. silne rozczesywanie kołtunów, używanie nieodpowiedniej szczotki do włosów czy niezabezpieczanie fryzury ochronnymi preparatami przed każdorazowym użyciem suszarki lub prostownicy. To wszystko doprowadza do powstania głębokich uszkodzeń w strukturze włosa oraz osłabienia ich cebulek, a tym samym do przedwczesnego wypadania. Przyczyną osłabienia i wypadania włosów mogą być także różnego rodzaju choroby oraz przyjmowane leki. Czasami źródłem problemu jest silny lub długotrwały stres albo przemęczenie.

Jak radzić sobie z osłabionymi włosami w zaciszu własnego domu?

Szukając sposobu na przywrócenie włosom odpowiedniej kondycji, powinniśmy przede wszystkim kupić dobry szampon wzmacniający włosy. To właśnie jego stosujemy codziennie i od niego rozpoczynamy każdą pielęgnację fryzury. Przyda się również odpowiednia odżywka przeciw wypadaniu włosów, a szczególnie taka, która zawiera składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Niezbędna może okazać się też silna maska przeciw wypadaniu włosów, którą będziemy nakładać na kilka minut przynajmniej raz w tygodniu. Po miesiącu lub dwóch powinniśmy zauważyć wyraźną poprawę stanu fryzury.

Jak postępować z włosami, by nie doprowadzić do kolejnych uszkodzeń?

Dbając o kondycję fryzury, warto również dowiedzieć się jakie czynności zupełnie jej nie służą. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by nie prostować ani nie suszyć włosów przed nałożeniem na nie kosmetyku chroniącego przed uszkodzeniami termicznymi. Tego typu kremy, maski lub kosmetyki typu spray możemy dostać w każdym dobrym sklepie fryzjerskim lub drogerii kosmetycznej. Trzeba również wiedzieć, że jeśli nasze włosy mają tendencję do plątania się, to dobrym rozwiązaniem będzie rozczesywanie ich jeszcze pod prysznicem i przed spłukaniem odżywki lub maski. Następnie wystarczy spłukać kosmetyk i ponownie rozczesać włosy. Już za pierwszym razem powinniśmy zauważyć, że przychodzi nam to zdecydowanie łatwiej i o wiele mniej włosów zostaje na szczotce.

2018-03-14T03:26:17+00:001 września 2017|Zdrowie|