Przeszczep włosów

Przeszczep włosów – na czym polega zabieg i jakie są jego efekty?

Nie każdy z nas może pochwalić się bujną fryzurą niczym z reklamy szamponu do włosów. Coraz więcej osób boryka się nadmiernym wypadaniem włosów. Łysienie dotyczy nie tylko starszych osób i nie musi być naturalnym objawem starzenia się organizmu. Nawet młodzi ludzie mają zakola czy nawet łyse placki odsłaniające nagą skórę głowy. Przyczyn wypadania włosów jest wiele i czasami dochodzi do całkowitej utraty owłosienia.

Na szczęście możliwe jest kosmetyczne uzupełnienie owłosienia, czyli odzyskanie włosów. Jeszcze do niedawna prym wiodła transplantacja włosów metodą STRIP, ale obecnie do dyspozycji jest znacznie bardziej innowacyjna metoda Safer. Zabieg jest niezwykle skuteczny, a przy tym mało inwazyjny i niewymagający długotrwałej rekonwalescencji.

Przeszczep włosów metodą Safer – na czym polega zabieg i jakie są jego efekty?

W przypadku transplantacji włosów metodą Safer nie ma konieczności przygotowywania pacjenta do zabiegu w jakiś specjalny sposób. Zalecane jest jedynie przycięcie włosów w okolicy, z której to będzie pobierany materiał do przeszczepu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Bez wątpienia jest to świetna wiadomość dla osób z niską odpornością na ból, przez co trudno byłoby im wytrzymać cały proces transplantacji. Pobieranie unitów ma miejsce w pozycji leżącej – pacjent kładzie się wygodnie na brzuchu niczym podczas zabiegu masażu. Z kolei przeszczepu włosów dokonuje się już u pacjenta leżącego na plecach. Podczas zabiegu można śmiało słuchać swojej ulubionej muzyki czy też nawet oglądać telewizję. Przeszczep włosów metodą Safer nie jest w żadnym stopniu niekomfortowy, a po jego zakończeniu nie trzeba nawet bandażować skóry poddanej transplantacji. Tak naprawdę to już następnego dnia można bezproblemowo powrócić do wykonywania swoich codziennych czynności. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i nie trzeba nawet martwić się powstaniem żadnych blizn.

Po zabiegu przeszczepu włosów metodą Safer zaleca się unikanie uprawiania sportu przez kilka dni. Podobnie jest z noszeniem kasku na głowie. Normalnym zjawiskiem jest częściowe czy też nawet całkowite wypadnięcie wszczepionych włosów. Nie należy zatem się tym martwić, gdyż dochodzi wówczas do zjawiska nawyzywanego reimplantacją włosów. Odrost włosów jest procesem długotrwałym, dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość. Najczęściej można odnotować jednocentymetrowy wzrost owłosienia na miesiąc, ale ma to miejsce dopiero po upływie kilku miesięcy od przeprowadzenia zabiegu. Zwykle trzeba poczekać od pięciu do sześciu miesięcy. Jeśli chodzi o komplikacje pozabiegowe, to zdarzają się one, ale bardzo rzadko. Stanowią one zaledwie parę procent i dotyczą wówczas poszerzonych blizn, stanu zapalnego mieszków włosowych, przedłużonego krwawienia czy infekcji. Dowiedz się więcej na temat tej metody na http://piekno.net.pl/przeszczep-wlosow-metoda-safer-coz-to-takiego-i-dla-kogo

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeszczepu włosów metodą Safer?

Wskazaniem do transplantacji włosów jest łysienie (androgenowe, pourazowe, po oparzeniach, po napromieniowaniu, na skutek stanów zapalnych skóry), blizny pooperacyjne, ubytki owłosienia, rekonstrukcja owłosienia. Do przeciwwskazań zalicza się zaawansowaną cukrzycę, choroby zapalne skóry głowy, łysienie plackowate, uczulenie na środki znieczulające, przebyty zawał serca, osłabienie organizmu, zaburzenia krzepnięcia krwi i nieuregulowane ciśnienie krwi.

 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również