Strona główna » Blog » Przepastna torba czy ozdobna kopertówka? Torebka, którą nosisz, zdradza jaki masz charakter

Przepastna torba czy ozdobna kopertówka? Torebka, którą nosisz, zdradza jaki masz charakter

Kobiety praktyczne lubią mieć przy sobie kawałek świata – nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się np. plaster, ładowarka do telefonu, zapasowa para rajstop czy kolorowy zakreślacz. Przepastne torebki mieszczą wiele i sporo ważą – ale to właśnie w nich kryją się przedmioty, które niejednej kobiecie uratowały życie… albo choćby randkę. Trendsetterki z kolei kupują wielkie torby tylko wtedy, gdy są one modne. Kiedy sezon promuje drobne kopertówki, modne kobiety są w stanie zminimalizować swój codzienny bagaż do telefonu komórkowego, błyszczyka i portfela. Małe torebki wybierają częściej kobiety dynamiczne i praktyczne. Są one bowiem w stanie ocenić, co będzie im naprawdę potrzebne i tylko te rzeczy nosić przy sobie. Duża torba może być jednak związana nie tyle z charakterem, co z zajęciami, które wykonuje kobieta. Typ najbardziej pojemnej torby wybierają bowiem najczęściej młode matki oraz bizneswoman. Te pierwsze w torebce muszą często zmieścić np. butelkę i zapasowe ciuszki dla dziecka, drugie natomiast lubią mieć torbę, która mieści teczkę na dokumenty formatu A4. Joanna Klimas, jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, twórczyni polskiego minimalizmu, jurorka konkursu Mazda Design 2013 podkreśla, że torba to złożony element stylistyczny. Może ona zarówno dopełniać strój, jak i stać się wartością samą w sobie – elementem obrazującym naszą osobowość. Podczas tworzenia linii toreb przekonałam się, że połączenie elegancji, funkcjonalności i jakości nie jest łatwą sztuką – mówi projektantka.

Męskim okiem na torebkę

Według męskich przekonań damska torebka jest jak czarna dziura. Trudno wydobyć z niej to, co raz w nią wpadło. Jednak większość mężczyzn ma do spakowania w codziennym rytuale jedynie portfel, klucze i komórkę. Nic więc dziwnego, że nie rozumieją oni kobiecych potrzeb. Mimo to również męska część ludzkości sięga po torby. Biznesowe nesesery z grawerowanymi zdobieniami mogą oprócz funkcji praktycznej spełniać się jako symbol statusu społecznego. Sportowa torba to element stylu mężczyzn regularnie uprawiających sporty. Natomiast plecak w miejskim krajobrazie można zobaczyć najczęściej na ramionach programistów i specjalistów IT. Popularne „nerki” to z kolei praktyczne rozwiązanie dla mężczyzn wyznających swobodę stylu i ceniących bezpieczeństwo.

Torba marzeń

Jeśli wciąż szukasz wymarzonej torebki, a projektanci i sieci sklepów rozmijają się z Twoimi potrzebami, czas wziąć sprawy we własne ręce. Możesz sama zaprojektować torbę marzeń i zgłosić ją do konkursu Mazda Design 2013. Masz czas do 10 maja, ale warto się pospieszyć, bo zwycięski projekt jest wart 15 000zł, a jego prototyp zostanie pokazany podczas Wawa Design Festiwal. Dodatkowo możesz się wykazać przed profesjonalnym Jury – prace oceniać będzie m.in. Ikuo Maeda, główny projektant Mazdy, Joanna Klimas i Janusz Kaniewski. A może wolisz zaprojektować torbę dla swojego mężczyzny? Tworząc dla płci przeciwnej masz szansę na dodatkową nagrodę. Jak twierdzi Janusz Kaniewski, przewodniczący Jury: dzięki tej rywalizacji chcemy zobaczyć jak kobiety i mężczyźni postrzegają swoje wzajemne potrzeby. Czy mężczyźni znajdą sposób na uporządkowanie przepastnych damskich torebek? W jakiej torbie kobiety zamkną mężczyznę? Liczę, że inspirujące odpowiedzi na te pytania przyniosą projekty nadesłane w tegorocznej edycji konkursu.

Joann Klimas - projektantka mody, Jurorka w konkursie Mazda Design

Joanna Klimas – projektantka mody, Jurorka w konkursie Mazda Design

Mazda Design 2013

2018-03-14T08:14:46+00:007 maja 2013|Modny drobiazg, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: