Przełamać Noc - ModaiJa

Przełamać Noc

Strona główna » Blog » Przełamać Noc

Przełamać Noc

Najnowsza powieść „Przełamać NocLiz Murray już dni po ukazaniu się na rynku, została okrzyknięta bestsellerem New York Timesa!

Liz Murray

To autobiografia trzydziestojednoletniej kobiety, która pomimo trudnego dzieciństwa, osiągnęła w życiu spektakularny sukces. Jako dziecko wraz z siostrą i uzależnionymi od narkotyków rodzicami zamieszkiwała nowojorski Bronks. Rodzice pochłonięci nałogiem zaniedbywali dziewczynki, dla których czasem jedynym sposobem na przetrwanie stało się jedzenie pasty do zębów i ssanie kostek lodu. W wieku 15 lat jej rodzina rozpadła się. Liz zamieszkała na ulicy, niejednokrotnie żebrząc o jedzenie, śpiąc na klatkach schodowych czy pobliskim metrze. Po śmierci mamy, zdecydowała się na powrót do szkoły, podświadomie czując, że to jej jedyna szansa na „lepsze jutro”.

Dzięki swojej determinacji, poczuciu, że czeka ją w życiu coś lepszego, zdobyła stypendium New York Times’a i dostała się na Harvard.

Dziś jest laureatką nagrody „Wzór do Naśladowania” przyznawanej przez organizację White House Project oraz Chutzpah Award, którą wręczyła jej Oprah Winfrey. O życiu Liz nakręcono film „Z ulicy na Harvard” ze znaną z obsypanego Oskarami „American Beauty” Thorą Birch w roli głównej. Obecnie Liz Murray kieruje założoną przez siebie w Nowym Jorku organizacją Manifest Living, której celem jest inspirowanie dorosłych ludzi, by uwierzyli, że mogą osiągnąć w życiu wymarzone cele. Podróżuje także po świecie z wykładami i warsztatami motywacyjnymi występując obok tak znamienitych osobistości jak Tony Blair, Michaił Gorbaczow czy Dalai Lama.

Liz Murray jako bezdomna nastolatka skończyła liceum i zdobyła stypendium „New York Times’a”, a w 2009 roku uzyskała dyplom Uniwersytetu Harvarda.

„Przełamać noc” udowadnia, że życiorysy nie mają nad nami kontroli, nie przesądzają o tym jak potoczą się nasze losy. Dla wszystkich, którzy nie wierzą, że zawsze można zacząć od nowa. Polecam.
Ewa Ewart, dziennikarka BBC i TVN24

Liz Murray pokazuje nam, że ludzki duch ma nieskończoną zdolność rozwoju i żadne okoliczności nie są dlań ograniczeniem (…) Prawdziwe źródło inspiracji i lektura obowiązkowa.
Robert Redford, aktor

„Przełamując noc” czyta się jak powieść przygodową. To porywająca historia o przetrwaniu (…) pisana sercem i głęboko poruszająca.
New York Times

„Przełamać Noc” Liz Murray
Wydawnictwo Rodzinne

2018-03-14T10:16:38+00:00 28 listopada 2011|Kultura|