Strona główna » Blog » Przeklęte Tango na Dwóch Brzegach – wideo

Przeklęte Tango na Dwóch Brzegach – wideo

Maldito Tango, czyli Przeklęte Tango na Dwóch Brzegach…

Tango robi, co chce z nami– napisał José Luis Borges, obserwując rewolucję jaką wywołał Carlos Gardel przez Argentyńczyków uważany za największego spośród tych, którzy kiedykolwiek śpiewali tango i za jednego z największych kompozytorów tego gatunku.

Nowe życie w ducha argentyńskiego tańca, muzyki, ale też filozofii tchnął dopiero Daniel Melingo! Jego pojawienie się było początkiem prawdziwej rewolucji. Na czym polegała? O tym będzie mogła się przekonać i polska publiczność.
Wiemy, że do tanga trzeba dwojga, ale idziemy dalej, parafrazujemy to hasło i mówimy, że trzeba Dwóch Brzegów. Dlatego 5.edycję Festiwalu – 30 lipca – otwiera właśnie koncert Daniela Melingo.

Muzyka, który odważnie pokazuje tango światu, rzucając wyzwanie zarówno tradycji jak i nowoczesności. Dziennikarze często nazywają go artystyczną szelmą o diabelskiej wrażliwości.
Inspiracji zawsze szukał wokół siebie. Oddychając powietrzem w Buenos Aires, odnalazł tam argentyński odpowiednik paryskiego Montmartre. Chłonął ludzi, zdarzenia, historie. Tango zawsze miało skłonność do przegranych, Melingo rozumie ich rozterki. Twierdzi, że tango jest jak balansowanie: możesz się chwiać i wyginać, ale cały czas musisz utrzymywać równowagę.

Na Dwóch Brzegach pojawi się ze swoim zespołem -„gangiem łotrów” jak często o nich mówi. Na scenie niczego nie reżyserują – tango robi z nimi co chce! A co potrafi? O tym będzie można się przekonać już 30 lipca na zamku w Janowcu. Zapraszamy również na transmisję w TVP2 – w niedzielę, 31 lipca o 23.20

Bilety na jedyny polski koncert Daniela Melingo są dostępne w e-sklepie na www.dwabrzegi.pl.
Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

2018-03-14T10:48:31+00:0022 lipca 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: