Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia (nie tylko) w modzie. 03-09.2018

Przegląd tygodnia (nie tylko) w modzie to nowa seria w naszym serwisie. Chcielibyśmy zebrać dla Was i przedstawić w telegraficznym aczkolwiek mamy nadzieję, że również atrakcyjnym skrócie najważniejsze, najciekawsze, zabawne, albo po prostu zwariowane historie ze Świata Kobiet. Jak w tytule – nie tylko ze świata mody. Zaczynamy!

Jak powiedział Alfred Hitchcock: „Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”. Zatem i my zaczynamy „z grubej rury”.

Mawiało się również: „Słaba płeć kobieca”. A tu proszę: Kobieta (58-letnia Polka!) z obłędem w oczach i dwoma nożami zaatakowała we Włoszech. Jedna osoba nie żyje!

Na wielkich galach gwiazdy starają się wypaść jak najlepiej. W końcu bywanie i pozowanie na tzw. ściance jest dla celebrytek ważniejsze od samego wydarzenia. Ostatnio zaskoczyła wszystkich Katarzyna Warnke, która na jednej z modowych imprez pokazała ciało ciało było ozdobione napisami m.in. #głupia, #brzydka i #naiwna. W ten sposób chciała zamanifestować swój sprzeciw wobec internetowych hejterów.  Na szczęście dla fanów Kasi napisy były nietrwałe – zrobione markerem.

Skoro o urodzie mowa, to warto wiedzieć, że obecnie „kocie paznokcie” są modniejsze od kocich oczu! Trend ten zawojował już Instagrama, fotki kocich paznokci znajdziecie pod hashtagiem #cateyenails (a jak już tam będziecie, nie zapominajcie i o nas –@modaija).

Zastanawialiście się, skąd może się brać zazdrość o seksualną przeszłość partnera i jak z nią walczyć? Jak już jesteśmy przy damsko-męskich tematach, to może zechcecie również poznać 6 zasad randkowania, które powinna znać każda dziewczyna.

W dobie poprawności politycznej, równouprawnienia, feminizmu, gender, itd., itp., warto również wiedzieć, jakich tekstów lepiej nie mówić otyłym kobietom.

Podobno dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. A damy? My w każdym razie dowiedzieliśmy się, ile na swoich programach zarabia Magda Gessler. No proszę, zgadniecie? Za „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler kasuje 700 tysięcy złotych, kolejne 600 tysiączków za „MasterChefa” i tzw. dużą bańkę (milion) za „Sexy kuchnię”. Mało tego, wkrótce rusza nowy program i szacuje się, że gaża kulinarnej gwiazdy wyniesie ok. 600 tysięcy. Ciekawe, na co ona wydaje takie pieniądze? Na waciki?

Pora na ukochane (przez jednych) i znienawidzone (przez tych drugich) plotki. Kobiece portale analizują wnikliwie każde słowo celebrytów, a już celebryckich par w szczególności. Podobno wpis Ani Lewandowskiej (prywatnie żony Roberta Lewandowskiego) sugeruje, że para spodziewa się – czy też planuje dziecka. Jak to z plotkami bywa, doniesienia się różnią.

Gwiazda teatralno-polityczno-ekonomiczna, Krystyna Janda, znowu wypowiedziała się na wszystkie te tematy razem wzięte. Otóż Janda uważa, że ludzie wykluczeni społecznie, którzy „nie wygrali na transformacji ustrojowej, to nieudacznicy, którzy nie potrafili wziąć się w garść i „nie zapracowali sobie” na lepsze życie. Prawdziwy dramat Jandy to jednak… problem ze znalezieniem gosposi! Podobno szuka jej „przez 45 lat dorosłego życia”. „Na szczęście są panie z Ukrainy” – podsumowuje swoje poszukiwania aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, prozaiczka, felietonistka i piosenkarka, dyrektor artystyczny Teatru „Polonia” oraz Och-Teatru w Warszawie. Po ilości zawodów i stanowisk widać, że ona to na pewno nie jest nieudacznikiem.

Ploty i plotki kończymy news’em pozytywnym! Agata Buzek nie poleciała na Festiwal Filmowy do Wenecji bo… musiała opiekować się chorym psem! Podnosi na duchu fakt, że są jeszcze gwiazdy, które wyżej cenią sobie zdrowie własnego zwierzaka, niż brylowanie na czerwonym dywanie!

Na koniec, tak skromnie, coś od siebie. W mijającym tygodnia przekazaliśmy Wam sporą dawkę informacji na temat jesiennych trendów (m.in. Kropki i grochy w nowej kolekcji Top Secret), sporo było o nowościach kosmetycznych (m.in. o sekretach koreańskiej pielęgnacja k-beauty), inspirujących stylizacji, w tym również dla Panów.

Zaprosiliśmy Was na wiele ciekawych wydarzeń modowych, urodowych czy kulturalnych – np. Jazz Art Fashion Festival 2018 – których mamy zaszczyt być patronem medialnym.

Staramy się wspierać odpowiedzialną modą, nie mogło więc zabraknąć informacji o tym, iż słynna marka Burberry rezygnuje z futer naturalnych. W Polsce podobny krok zrobił Showroom.

Nie zapominajmy również o naszych siostrzanych serwisach. Książka ModaiJa również proponuje Wam konkurs, z romantyczną i wzruszającą historią w tle, Dzieci ModaiJa zachęcają, by powitać jesień z uśmiechem, a Dom ModaiJa przedstawia bogatą ofertę jesienną popularnej marki Ikea.

Jeżeli coś umknęło Waszej uwadze, to warto nadrobić zaległości. Bo kolejny tydzień bez wątpienia przyniesie nam równie wiele interesujących historii.

zebrał: aka

Podziel się wiadomością:

Polecamy również