Strona główna » Blog » Prosta historia, niebanalny melodramat

Prosta historia, niebanalny melodramat

Już w sobotę 9 lipca o godz. 21:35 odbędzie się premiera filmu Bezpieczne przejście, który na pewno pozostanie w pamięci widza. Prosta historia rodziny Singerów opowiedziana jest płynnie i wciągająco, a elementy melodramatu przeplatane są delikatnym humorem. Znakomitą kreację stworzyła Susan Sarandon jako Mag.

Robert Allan Ackerman to amerykański reżyser i producent realizujący swoje filmy głównie dla telewizji. Bezpieczne przejście stanowi wyjątek i przykład tego, że twórca ten potrafi przyciągnąć publiczność do kin. Obraz powstał na podstawie znanej powieści Ellyn Bache, a scenariusz napisała Deena Goldstone.

Rodzina Singerów przeżywa poważny kryzys. Mag Singer jest matką aż siedmiu chłopaków. Wychowanie takiej gromady okazuje się nie lada trudem. Po latach ciągłego zajmowania się domem Mag jest wyraźnie zmęczona, a jednocześnie zdeterminowana do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Mąż Mag, Patrick, wyprowadza się z domu. Singerowie zdają się być w kompletnej rozsypce. Pewnej nocy Mag ma niepokojąco proroczy sen. Budzi się przekonana, iż jednemu z synów stało się coś złego. I rzeczywiście. Niebawem dociera do niej wiadomość o ataku na amerykańską bazę wojskową na pustyni Synaj. Bazę, w której stacjonował jeden z jej synów, Percival. Mag zwołuje całą rodzinę. Nerwowe oczekiwanie na jakieś sygnały o losie Percivala okazują się okazją do spotkania twarzą w twarz z problemami. Rodzina Singerów próbuje po latach znaleźć wspólny język. Lecz nie będzie to proste.

Intrygujący, starannie zrealizowany dramat. Film skupiony jest na postaci Mag, kobiety żyjącej w dysfunkcyjnym układzie. Pod wpływem alarmujących wiadomości bohaterka potrafi scalić całą familię, otworzyć się na innych, okazać bliskość i wyrozumiałość. Rodzinne urazy, nieporozumienia i zadawnione pretensje schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca poczuciu jedności. Robert Allan Ackerman nakręcił film, który urzeka atmosferą. Prosta historia Singerów opowiedziana jest płynnie i wciągająco, a elementy melodramatu przeplatane są delikatnym humorem. Znakomitą kreację stworzyła Susan Sarandon jako Mag. Jej bohaterka jest naturalna i autentyczna. Bezpieczne przejście to film, który pozostaje w pamięci.

Bezpieczne przejście (Safe Passage)
Dramat, USA, 1994, 94 min.

Reżyseria: Robert Allan Ackerman
Obsada: Susan Sarandon, Nick Stahl, Sam Shepard, Marcia Gay Harden, Robert Sean Leonard, Sean Astin, Patricia Reeves, Joe Lisi, Matt Keeslar, Marvin Scott, Bill Boggs, Christopher Wynkoop, Kathryn Kinley, Philip Arthur Ross, Steven Robert Ross
Kanał: Zone Europa

2018-03-14T10:54:50+00:008 lipca 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: