zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Projekt Domus marki Coccinelle

Projekt Domus marki Coccinelle

Marka Coccinelle z nieukrywaną dumą wspiera młodych designerów. Pierwszym mocnym wyrazem tego wsparcia jest linia toreb, która swoją premierę będzie miała w sezonie jesień/zima 2011/12.Linia o nazwie DOMUS została zaprojektowana przez laureatkę konkursu zainicjowanego przez Coccinelle i Akademię Domus. Jest nią Soo Lee Min.

Sama akademia jest miejscem niezwykłym, powstała w 1982 roku w Mediolanie, za główne cele stawia sobie kształcenie i wzmacnianie estetycznej i technicznej świadomości młodych twórców. Akademia uzmysławia, że wyróżnikiem dobrego designu, jest nie tylko jego znakomita forma i treść, ale także wysoka użytkowość. DOMUS to swoiste połączenie : kultury, ciekawego podejście do techniki, mody i zarządzania.

Stworzona linia toreb to przewrotna gra z intymnością i prostotą. Większość z nas jest przekonana, że prywatność jest zawsze wewnątrz – mieszkania, czy chociażby torby. Soo Lee Min, gra z naszymi nawykami postrzegania i myślenia. Ta gra to uzewnętrznienie intymności – dlatego też wszystkie schowki i akcesoria, które zwykle chowamy w torbie zostały uzewnętrznione na jej powierzchni.

Sama gra nie byłaby tak ekspresyjna, gdyby nie znakomity mariaż pomiędzy wspomnianą prostotą a intelektualną zabawą. Same bryły toreb są bardzo geometryczne, klasycznie i czyste. Ten swoisty kontrast potęguje intrygujący charakter projektu.

W skład linii wchodzą 4 modele, dominują te dzienne, pojawia się także koperta, która wyśmienicie gra z esencjonalną ideą tej kategorii toreb. Wspomniany wyżej kontrast form wzmacnia mocne zestawienie kolorów, w jakich dostępne są torby, jest to najczęściej zderzenie karmelowego, lub czekoladowego brązu z szafirowym granatem, który ma w sobie coś z kodu genetycznego odcieni elektro.

Torba już od sierpnia będzie dostępna w autoryzowanych salonach Coccinelle.

2018-03-14T11:07:47+01:0010 czerwca 2011|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: