Strona główna » Blog » Profilaktyka zaczyna się od stanika! Jak badać piersi – wideo

Profilaktyka zaczyna się od stanika! Jak badać piersi – wideo

Polki jako kobiety nowoczesne sięgają po to co najlepsze. Aby mogły być pewne swojego zdrowia i realizować swoje marzenia, powinny każdego dnia nosić biustonosz w idealnie dobranym rozmiarze oraz wykonywać systematycznie, raz w miesiącu samobadanie piersi. Z myślą o nich w październiku ruszy ogólnopolska kampania społeczna ‘Dotykam = Wygrywam’ organizowana przez markę Panache Sport i fundację Rak’n’Roll, by oswoić Polki z dotykiem, który pozwala wygrać życie.

Pomysł na kampanię narodził się wraz z informacją od producenta bielizny marek Panache, że w październiku 2012r. do sprzedaży wejdzie biustonosz sportowy Panache Sport* w różowym, nawiązującym do międzynarodowego miesiąca walki z rakiem piersi, kolorze. – Pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, by Panache Sport jako marka, która troszczy się o zdrowie kobiecego biustu, rozpoczęła promowanie samobadania piersi. Hasło kampanii ‘Dotykam = Wygrywam’ doskonale oddaje to, co chcemy przekazać Polkom – mówi Izabela Sakutova, przedstawicielka marki Panache Sport i pomysłodawczyni kampanii. – Dodatkowo cała akcja, ma wesprzeć działania fundacji Rak’n’Roll – Wygraj życie!, której podejście do problemu zachorowań na nowotwory jest nam bardzo bliskie. Dlatego 10% z zysku ze sprzedaży różowego biustonosza Panache Sport zostanie przekazane na cele statutowe fundacji – dodaje organizatorka.

Statystki mówią same za siebie. Co roku na raka piersi zapada 12 000 Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Jeśli Polki chcą realizować swoje marzenia i być pewne swojego zdrowia, muszą nosić odpowiednio dopasowaną bieliznę i wykonywać regularne samobadanie piersi.

Dzięki kampanii ‘Dotykam = Wygrywam’ przygotowanej przez Panache Sport i Rak’n’Roll oraz wspieranej przez Akademię Pozytywnej Egoistki Polki w przymierzalniach sklepów z bielizną marek Panache na terenie całej Polski znajdą naklejki z obrazkowym instruktażem, ulotki zawierające niezbędne informacje oraz będą mogły odkryć i zrozumieć podstawowe zasady wykonywania samobadania piersi, oglądając – nawet we własnym domu – kobiecy i zaskakujący w formie film instruktażowy. Dodatkowo personel sklepów biorących udział w kampanii zostanie przeszkolony przez Centrum Onkologii, by oprócz zasad bra fittingu przekazywać swoim klientkom w przymierzalniach cenne informacje, dzięki którym każda kobieta wygrywa życie.

Do badania. Gotowa. Start! Dotykam = Wygrywam

2018-03-14T09:12:04+00:0013 września 2012|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: