Problemy w łóżku? Czyli kiedy warto zacząć stosować żel intymny

Strona główna » Blog » Problemy w łóżku? Czyli kiedy warto zacząć stosować żel intymny

Problemy w łóżku? Czyli kiedy warto zacząć stosować żel intymny

Wszyscy uwielbiamy dobry seks! Każdy ma na niego swój sposób, by jeszcze lepiej spotęgować doznania i poczuć pełnię rozkoszy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których przyjemność ustępuje dyskomfortowi, a zamiast czekać na przyjemny dreszczyk podniecenia, zaczynamy obawiać się bólu. Dlaczego czasami potrzebne jest dodatkowe nawilżenie i po jaki lubrykant wtedy sięgnąć?

 

Suchość pochwy – przyczyny

 

Suchość pochwy wywołać może bardzo wiele czynników. Jeżeli kobieta w ostatnim czasie nie rodziła lub przyczyn nie można doszukiwać się w okresie menopauzy, warto zwrócić uwagę chociażby na stres, źle dobraną dietę oraz przyjmowane ostatnio lekarstwa. Bardzo częstym powodem jest również źle dobrana antykoncepcja – zarówno hormonalna, jak i mechaniczna. Jeżeli więc problem pojawił się wraz ze zmianą w tym zakresie, warto wybrać się na ponowną wizytę do specjalisty, który wprowadzi inną kurację.

 

Bez względu jednak na przyczynę problemu, suchość pochwy jest jednym z najczęściej wymienianych czynników wpływających na obniżenie libido wśród kobiet. Unikanie seksu przez partnerkę może źle wpłynąć na relacje w związku i odsunąć od siebie partnerów. Jak zapobiec oziębieniu – nomen omen – stosunków?

 

Lubrykant – proste rozwiązanie na trudne sprawy

 

Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z suchością pochwy jest jej dodatkowe nawilżenie. Lubrykant pozwala osiągnąć odpowiedni poślizg, zapobiega podrażnieniom, obtarciom i dyskomfortowi, a co za tym idzie – Twoja przypadłość nie zrazi Cię więcej do współżycia. Para znowu może cieszyć się udanym życiem erotycznym, a sama aplikacja lubrykantu może być podniecającym aktem i świetnie sprawdzić się podczas gry wstępnej. Lubrykant jest przyjemnym dodatkiem zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

 

Wybieramy lubrykant – na co zwrócić uwagę?

 

Sięgając po lubrykant warto przemyśleć zakup. W tym celu, przede wszystkim, ważne jest, by korzystać ze sprawdzonego źródła. Dzisiejsze sklepy erotyczne działają głównie w internecie, ale także w sieci łatwo można sprawdzić ich wiarygodność. Warto na przykład przyjrzeć się witrynie przez pryzmat opinii kupujących, korzystając z serwisów oceniających sklepy internetowe.

 

Po drugie, warto pamiętać, że lubrykant ma bezpośredni kontakt z Twoją skórą, dlatego najlepiej sprawdzić czy nie zawiera składników, na które jesteś uczulona. Możesz to wyczytać na etykiecie lub po prostu testując przed oficjalnym użyciem.

 

Po trzecie, sklepy często mają opcję włączonych komentarzy pod produktem – poczytaj co mówią inni. Sprawdź, czy to tego właśnie szukasz. Dodatkowo warto kierować się przyznawanym produktom tej kategorii certyfikatom lub nagrodom. Jeżeli jakość została doceniona nie tylko przez użytkowników, ale także przez fachowe jury – znalazłaś żel dla siebie!

 

Więcej niż lubrykant

 

Niektóre produkty, tak jak na przykład Libidizer – żel orgazmowy, pełnią funkcję lubrykantu, ale jednocześnie zapewniają znacznie więcej. Libidizer został Odkryciem 2016 w plebiscycie na Laur Konsumenta, właśnie dzięki specjalnym właściwościom. Żel Libidizer zwiększa bowiem doznania intymne u kobiet, pobudza żeńskie strefy erogenne, uwrażliwia je na dotyk, a przy tym doskonale pielęgnuje skórę i niweluje mikrourazy, które wywoływały dyskomfort podczas stosunku.

 

Kobieta nie jest już skazana na przykrą dolegliwość, jaką jest suchość pochwy. Rozwiązanie problemu jest proste, skuteczne, przyjemne i na wyciągnięcie ręki. Czas poczuć rozkosz intensywniej niż kiedykolwiek przedtem!

 

2018-03-14T03:38:34+00:00 12 maja 2017|Sex i związki|