Pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne – coraz bardziej popularne

Pożyczanie pieniędzy jest już tak naturalne, jak jedzenie czy zakupy. I to nie tylko w Polsce, ale również w krajach uznawanych za bogatsze, np. w Niemczech, Holandii czy Norwegii.

 

  1. Czym są pożyczki prywatne?

  2. Pożyczki prywatne – atrakcyjna oferta dla każdego

  3. Bierzesz pożyczkę prywatną? Zwróć uwagę na…

 

Osoby potrzebujące gotówki najchętniej zwracają się do rodziny i znajomych. Pożyczki prywatne znane są już od dawna, ale obecnie zyskały nowy wymiar – prężnie rozwijają się na rynku finansowym. Pożyczać można już nie tylko od rodziny, ale również całkiem obcych osób, bez sprawdzania zdolności kredytowej i bez zaświadczeń o zarobkach czy dochodach.

 

Czym są pożyczki prywatne?

 

Pożyczki prywatne to forma pozyskania gotówki od osoby, która najczęściej nie prowadzi działalności gospodarczej związanej z pożyczaniem pieniędzy. Pożyczek udzielają głównie inwestorzy, którzy posiadają spore oszczędności i nie chcą ich inwestować w lokaty czy papiery wartościowe.

 

Pożyczenie pieniędzy w ramach pożyczki prywatnej wiąże się często jedynie z podpisaniem umowy, do której potrzebne są podstawowe dane. Wielu pożyczkobiorców nadal podpisuje umowy pożyczkowe bezrefleksyjnie, nie czytając ich, ani nie przeglądając. Wydawać by się mogło, że w krajach wysoko rozwiniętych, jak Norwegia, gdzie świadomość ludzi powinna być większa za sprawą chociażby funkcjonujących w internecie stron takich informacyjnych  takich jak http://xn--lnepengerprivat-hlb.com/, to w rzeczywistości jest na poziomie porównywalnym ze świadomością Polaków. Pożyczkobiorcy w całej Europie nie czytają umów, przez co narażają się na przykre konsekwencje związane z niespłaceniem w terminie zobowiązania.

 

Pożyczki prywatne – atrakcyjna oferta dla każdego

 

Na rynku pojawiło się już wiele ofert pożyczek prywatnych i wszystkie zyskują swoich zwolenników. Korzystają z nich często osoby, które nie mogą liczyć na inną formę pożyczenia gotówki ze względu na posiadane już zobowiązania lub negatywną historię w bazach kredytobiorców (w Polsce BIK, BIG lub KRD). Inwestor udzielający pożyczki nie ma możliwości sprawdzenia tych baz, często nie zapyta także o wysokość dochodów, sytuację finansową, liczbę osób na utrzymaniu czy miesięczne koszty utrzymania rodziny. Może się natomiast zainteresować sytuacją materialną, ale jedynie pod kątem zabezpieczenia pożyczki.

 

Bierzesz pożyczkę prywatną? Zwróć uwagę na…

 

…sposób jej zabezpieczenia. Niemal każdy pożyczkodawca będzie go wymagał. Najczęściej zabezpieczeniem będzie nieruchomość, samochód lub wartościowe przedmioty, np. biżuteria. Inna formą jest weksel, niekiedy nawet w formie in blanco.

undefined

Scroll to Top
Scroll to Top