Poznański Festiwal Sztuki ujawnia swoje atrakcje

Strona główna » Blog » Poznański Festiwal Sztuki ujawnia swoje atrakcje

Poznański Festiwal Sztuki ujawnia swoje atrakcje

W Mikołajki – 6 grudnia 2013 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się prawdziwa Artystyczna Rewolucja. Rusza bowiem najbardziej kolorowe wydarzenie sezonu przedświątecznego – Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, niepowtarzalnych prezentów gwiazdkowych, warsztatów oraz zabaw dla dzieci.

W ramach wydarzenia malarze, fotograficy, rzeźbiarze oraz artyści ludowi z całej Polski zaprezentują swoje unikatowe prace. Nie zabraknie ręcznie wykonanych zabawek dla dzieci, oryginalnej ceramiki i szkła, biżuterii oraz ubiorów od awangardowych projektantów, a także ciekawych elementów wystroju wnętrz. Wszystko to sprawi, że oferta wystawców oczaruje miłośników rękodzieła i sztuki swoją różnorodnością i przeniesie ich w niezwykle kolorowy świat!

Na podziwianiu wyjątkowych dzieł się jednak nie skończy. Utalentowani wystawcy zapraszają na swoje stoiska, gdzie w trakcie warsztatów zdradzą zainteresowanym arkany reprezentowanej przez nich dziedziny sztuki. Nauczą tworzyć scrapbookingowe ozdoby świąteczne, wprowadzą w tajniki ozdabiania świec, decoupage, tworzenia bombek na styropianie oraz szydełkowania a także tworzenia dekoracji przy użyciu filcu. Zwiedzający – w tym również i dzieci, będą mieli również szansę na wykonywania pięknej biżuterii.

Poszukiwaczy doznań artystycznych z pewnością zainteresują warsztaty z monotypii. Jest to technika graficzna polegająca na wykonaniu szybkiego rysunku – niekoniecznie realistycznego, na metalowej, szklanej lub fakturalnej powierzchni. Następnie praca zostaje odbita na papierze przy pomocy wałka, lub kostki. Dzięki temu powstaje jedna odbitka, z którą można eksperymentować, nakładając kolejne warstwy farby lub rysować bezpośrednio na odwrocie przyłożonego do rozprowadzonej farby papieru.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych z otwartymi ramionami wita całe rodziny – podczas tegorocznej edycji nie zabraknie licznych atrakcji dla najmłodszych, Z myślą o nich, przy współpracy z odbywającą się w tym samym czasie imprezą jeździecką CAVALIADA, uruchomiona została po raz kolejny Strefa Dziecka. Jest to wyjątkowa przestrzeń atrakcji, konkursów, warsztatów, zajęć plastycznych i sportowych. Na dzieciaki czeka m.in. wioska Indian Kokopelli, rycerski obóz i wiele, wiele innych niespodzianek!

Artystyczna Rewolucja, przewodnie hasło nowej edycji oznacza, że każdy może mieć swój udział w kreowaniu Festiwalu. Dlatego jego nieodłączną częścią jest konkurs kreAKCJA. W specjalnej aplikacji na fan page’u wydarzenia każdy uczestnik ma możliwość nadesłania swojego unikalnego projektu, który będzie sygnować oficjalną festiwalową torbę edycji 2013, dostępną w trakcie imprezy. Konkurs trwa do 10 listopada.

– Festiwal w swojej nieustannie rozwijającej się formule zdążył na stałe zapisać się w świadomości poznaniaków. W zeszłym roku Festiwal wraz z Cavaliadą zwiedziło 26 000 gości. Te liczby dowodzą, że grudniowy Festiwal jest jedną z ulubionych form kreatywnej rozrywki dla całej rodziny – mówi dyrektor projektu, Monika Wietrzyńska.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych!

DATA: 6-8 GRUDNIA 2013

BILETY: 9 PLN | 6 PLN (ULGOWY) -> KUP TERAZ: http://www.ticketpro.pl/jnp/inne/1147986-festiwal-sztuki-i-przedmiotow-artystycznych.html

Więcej informacji na: www.fb.me/fsipa | www.festiwal.mtp.pl

Zobacz również: Wygraj bilety na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych!

FSIPA_2013_PLAKAT

2018-03-14T07:54:18+00:007 listopada 2013|Kultura|