Strona główna » Blog » Poznaj nazwiska polskich artystów nominowanych do MTV Europe Music Awards 2012!

Poznaj nazwiska polskich artystów nominowanych do MTV Europe Music Awards 2012!

MTV ogłasza listę polskich artystów, którzy zawalczą o nagrodę MTV EMA w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Ostatecznego zwycięzcę wybiorą widzowie MTV, którzy mogą już głosować na swoich faworytów na stronie mtvema.com.

W tym roku są to:

Iza Lach – młoda, ale już okrzyknięta przez brytyjskie media polską księżniczką popu. Zasłynęła m.in. z wygranej w konkursie na najlepszy remix piosenki Snoop Dogga „Set it Off”, co zaowocowało współpracą z raperem, który został producentem wykonawczym jej najnowszej płyty „Off the Wire”.

Kolejnym nominowanym jest Pezet, który na polskiej scenie muzycznej działa od 1998 roku i na swoim koncie ma już 8 płyt studyjnych. Raper niedawno wydał płytę „Radio Pezet”, na której gościnnie wystąpili m.in. Fokus i Ten Typ Mes. Pezet zaprosił też do współpracy Sidney’a Polaka, który jest producentem piosenki „Co mam powiedzieć”.

Artystą, który również będzie starał się o nagrodę MTV EMA jest Mrozu. Wokalista w 2008 roku podbił serca polskiej publiczności utworem „Miliony monet”, który znalazł się w czołówce notowań polskich list przebojów. To kolejna nominacja dla Mroza do nagród MTV Europe Music Awards.

Na liście Najlepszych Polskich Wykonawców nie mogło zabraknąć Moniki Brodki, dla której, podobnie jak dla Mroza, jest to kolejna nominacja do EMA. Płytą „Granda” wywalczyła sobie mocną pozycję na scenie muzycznej, a teledyski artystki pokazują jej oryginalny styl. Materiał na płytę powstał w studiu Red Bulla w Los Angeles, pod nadzorem producenta Erica Stenmana, który współpracował z artystami takimi jak M.IA. czy Weezer. Za remiksy na płycie odpowiada m.in. kolektyw Kamp!

The Stubs to zespół, który mimo krótkiego istnienia, zdążył wystąpić na tej samej scenie, co Iggy Pop, podczas festiwalu OFF w Katowicach. Występ obok Popa nie był przypadkiem. Surowe brzmienie The Stubs przypomina właśnie klasykę garażowego rocka spod znaku „Raw Power”. Oryginalne brzmienie zespołu, idzie w parze z odpowiednia oprawą. Teledysk do singla „Rudy’s Blue Boogie” The Stubs stworzył Janek Koza, rysownik, którego wystawa „Fun Gun” we Wrocławiu, została zamknięta w atmosferze skandalu. Tytuły piosenek i płyt The Stubs, to z kolei dobry przykład czarnego humoru.

Głosowanie na tegorocznych nominowanych odbywa się na stronie WWW.mtvema.com, dostępnej również na urządzeniach przenośnych. Zwycięzca w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca ogłoszony zostanie w październiku. Następnie przejdzie do kategorii Najlepszy Artysta Europejski, w której znajdą się lokalni zwycięzcy z innych Państw Europy. Jeśli i tam poszczęści mu się w głosowaniu, przedstawiciel rodzimego rynku muzycznego stoczy walkę o miano Najlepszego Artysty Światowego.

Na stronie mtvema.com widzowie mogą także oddawać swoje głosy na inne kategorie, w których szanse na nagrody mają artyści zagraniczni, min. Debiut roku, Najlepszy Występ na Żywo, Wokalista Roku, Image Roku (nowa kategoria!).

Cały proces głosowania na tegorocznych nominowanych do MTV EMA potrwa do 9 listopada 2012, do 11:59.

[portfolio_slideshow]
2018-03-14T09:08:07+00:0020 września 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: