Strona główna » Blog » Powody, dla których używamy perfum

Powody, dla których używamy perfum

Nie wyobrażasz sobie życia bez pięknych zapachów? Nigdy nie wychodzisz z domu bez skropienia się choćby kroplą ulubionych perfum? A czy zastanawiałaś się kiedykolwiek czemu właściwie ludzie tak chętnie po nie sięgają?

Kwestia przyzwyczajenia

Rzeczywiście w wielu przypadków używanie zapachów to zwykła codzienna czynność, którą wykonujemy machinalnie nawet już o tym nie myśląc. Niektóre osoby nie zastanawiają się nawet nad rodzajem perfum czy okolicznościami, po prostu używa tego co ma akurat pod ręką. Zapach, który dostałaś od ciotki pod choinkę? Może być. Spore grono osób zupełnie nie zwraca uwagi na to jaki zapach będzie się wokół nich unosił, byle by był. Jakikolwiek.

Lubimy dobrze pachnieć

Wiele osób zapytanych dlaczego używa perfum odpowie: żeby nie śmierdzieć. Oczywiście nikt poważny nie używa dezodorantów czy wody perfumowanej do zatuszowania zapachu brudu i potu, ale w powyższym stwierdzeniu jest trochę prawdy – każdy chce ładnie pachnieć. Dobre i trwałe perfumy pozwalają na otulenie się ładnym zapachem na długie godziny, co wzmacnia nasz komfort i pewność siebie. Jeśli w pośpiechu wybiegłaś z domu i zapomniałaś spryskać się swoimi perfumami na pewno będziesz czuć się nieswojo cały dzień.

Kreowanie wizerunku

Bardziej świadomi użytkownicy perfum nie stosują ich tylko do poprawienia samopoczucia – oni wiedzą kiedy i jak używać zapachów by osiągnąć swój cel. Jeśli należysz do tego typu osób na pewno masz niejeden flakon w swojej kolekcji i wiesz, który jest odpowiedni na daną okazję. Sprawnie operując dostępnymi zapachami możesz wywierać takie wrażenie na innych osobach jakie chcesz w danej chwili uzyskać. Tacy ludzie to jednak nie manipulanci, ale wąskie grono świadomych użytkowników perfum.

Chcemy uwodzić

Są ludzie, którzy używają perfum tylko w jednym celu – aby zrobić wrażenie na płci przeciwnej. Od zawsze perfumom przypisuje się magiczne właściwości przyciągające ludzi do siebie, tworzy się misternie dobrane mieszanki czy namawia do stosowania feromonów. Możesz wzbraniać się i zapierać, że Ty używasz perfum tylko dla siebie, ale prawda jest jedna – każdy choć trochę chcę podobać się innym ludziom. A kto nie uwielbia gdy jego partner pięknie pachnie – niech pierwszy rzuci kamień.

Uzależnienie

Dokładnie tak – dla niektórych ładne zapachy to rodzaj nałogu. Perfumoholicy będą zaskakiwać obszerną kolekcją flakonów oraz wiedzą na temat ich historii czy nut zapachowych. Nauczą Cię jakiego zapachu unikać na rozmowie o pracę, a jakie perfumy pozwolą Ci zdobyć tego jedynego. Na pytanie jakie zapachy są ich ulubione wyrecytują Ci jednym tchem kilka pozycji, o których nigdy nie słyszałaś. Zawsze są na bieżąco z nowościami i szukają okazji do zakupu kolejnego zapachu. Bez zająknięcia wskażą Ci czym spryskała się ta dziewczyna, która właśnie obok was przeszła. Należysz do tego rodzaju ludzi? Jeśli tak, to kolejne zdobycze czekają na Ciebie tutaj: https://tagomago.pl/collections/nowosci.

2018-03-14T03:22:28+00:0030 października 2017|Kosmetyki|