W poszukiwaniu detalu. Kolekcja Weave

Detal to nic innego jak niewielki element stanowiący integralną część większej całości. Często nadaje z pozoru prostej konstrukcji finezji i wysublimowania. Niby szczegół, a jednak tak znaczący. Poznajcie detale w wiosenno-letniej kolekcji WEAVE.

“Belle de Jour” operuje wieloma środkami wyrazu. Czy są to wyjątkowe muzy kolekcji, czy bardzo zdecydowane linie sylwetek, czy też wreszcie szerokie spektrum zastosowanych tkanin. Detale grają jedną z pierwszoplanowych ról, aby docenić ich moc trzeba zwrócić uwagę na ich kunszt.

Drobne wykończenia dekoltów jedwabnych topów to jeden z detali, który ujmuje prostotą i zachwyca finezją. Biały i czarny top został wykończony szyfonową taśmą, natomiast dekolt pudrowego ozdobiony został splisowaną taśmą.
 

Plisy to kolejny detal pojawiający się w kolekcji “Belle de Jour” w wielu sylwetkach. Czy bardzo przeskalowany w dwóch garniturach czy też w formie taśmy, naszyty na rękawy klasycznej białej koszuli.

Drobiazgami można nazwać szklane koraliki, które naszyte na ramiona czarnej kamizeli tworzą abstrakcyjny obraz i nadają jej efektu trójwymiarowości. Gdy przyjrzeć się uważniej kwiatowej sukience maxi można dostrzec koraliki zdobiące płatki róż tej iście hollywoodzkiej kreacji.

Kolorowe frędzle, ręcznie prute z wzorzystej tkaniny pojawiają się w kolekcji nie tylko na koronkowej sukience, w formie linearnych pasów. Zdobią także cały tył czarnej kamizeli i ukośnie modelują ołówkową spódnicę, akcentując kopertowe rozcięcie.

Detal dla marki WEAVE to wykończenie, przypominające laserunki na obrazach flamandzkich. Wydobywa światło, nadaje przestrzenności i sprawia, że proste z pozoru konstrukcje stają się wyjątkowymi.

Kolekcja na sezon wiosenno-letni 2017 jest dostępna w butiku WEAVE na ul. Śniadeckich 17, a także na stronie internetowej www.madebyweave.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)