Poradnik stylu

Poradnik stylu. Sprawdź, jakim typem sylwetki jesteś

Rozpoczynamy dziś nasz nowy cykl: Poradnik stylu. Dowiecie się z niego między innymi wszystkiego o typach i rodzajach sylwetek, kolorystycznych typach urody, jak zrobić przegląd swojej szafy, jak dobierać kreację do czasu, miejsca i okazji, jak unikać modowych wpadek, jak przestrzegać modowych zasad i kiedy można, a nawet trzeba je łamać.

Na początek podstawy – poradzimy Ci, jak sprawdzić, jakim typem sylwetki jesteś. Dlaczego jest to absolutna podstawa? Znajomość swojej sylwetki ułatwia bowiem podejmowanie w kwestii doboru ubrań i stylizacji, odpowiednich, dopasowanych do naszej postury. Jak zatem sprawdzić, jakim typem sylwetki jesteś? Najlepiej zrobić to stojąc przed lustrem w samej bieliźnie. Przyjrzy się sobie obiektywnie i dopasuj swoją sylwetkę do jednego z opisanych poniżej typów. Tutaj drobna uwaga: praktycznie ile stylistek, tyle typów sylwetki, przynajmniej jeżeli chodzi o ich nazewnictwo. Najbardziej popularne to Jabłko, Gruszka, Klepsydra, Kolumna, Rożek lub Trójkąt, Odwrócony Trójkąt, Prostokąt, Koło. Ba! Słynne stylistki Trinny i Susannah wydały swego czasu książkę „Księga kobiecych sylwetek”, w której zaprezentowały precyzyjny podział sylwetek na aż 12 typów! My, dla uproszczenia zastosujemy nazewnictwo „geometryczne”.

TYPY SYLWETEK

Poradnik stylu

 

KLEPSYDRA
Ramiona i biodra mają mniej więcej taką samą szerokość. Biodra zaokrąglone, a talia widoczna. Biust średni lub duży. Różnica w obwodzie ramion i bioder wynosi do 5cm. Ciężar ciała jest równomiernie rozłożony w górnej i dolnej części ciała..

TRÓJKĄT
Biodra są szersze niż ramiona, biust mały lub średni. Czasami linia ramion jest spadzista, wręcz trójkątna. Często szerokie biodra osadzone są nisko. Talia bywa mocno zaznaczona. Ciężar ciała znajduje się na dole sylwetki w brzuchu, biodrach, udach i pośladkach.

ODWRÓCONY TRÓJKĄT
Ramiona lub biust są szersze niż biodra. Biust może być od dużego do bardzo dużego. Obwód talii prawie taki sam jak bioder. Pośladki małe, często płaskie. Ciężar ciała znajduje się w górnej części sylwetki. 

PROSTOKĄT
Ramiona, biust i biodra mają mniej więcej taki sam rozmiar. Biust mały lub średni. Talia niewyraźnie zaznaczona. Linia talii i bioder znajduje się w tej samej linii. Pośladki często płaskie i niewielkie. Ciężar ciała rozkłada się równomiernie po całej sylwetce. 

KOŁO
Piersi i talia/brzuch są większe od obwodu ramion i bioder. Biust duży lub bardzo duży. Do tego wystający brzuszek i wąskie biodra. Ciężar ciała znajduje się w środkowej części sylwetki. Nogi w stosunku do reszty sylwetki wydają się być bardzo szczupłe. 

W kolejnych odcinkach Poradnika stylu znajdziecie między innymi idealne stylizacje do każdego typu sylwetki.

Wszystkie odcinki Poradnika stylu znajdziesz pod tagiem: Poradnik stylu.

grafika: ModaiJa

Podziel się wiadomością:

Polecamy również