zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Popularne składniki kosmetyków naturalnych

Popularne składniki kosmetyków naturalnych

Moda na kosmetyki naturalne trwa już od pewnego czasu i wciąż przybiera na sile. Chociaż zazwyczaj są nieco droższe niż najbardziej popularne propozycje kosmetyczne, odwdzięczają się nam na wiele sposobów.

Po pierwsze, produkty tego rodzaju są dużo łagodniejsze i nadają się świetnie do wrażliwej cery. Po drugie, nie maskują problemów, a rzeczywiście stopniowo poprawiają kondycję naszej skóry oraz włosów. W zależności od użytych do ich produkcji składników, mogą przejawiać różne właściwości. W tym artykule przyjrzymy się popularnym składnikom kosmetyków naturalnych oraz ich możliwościom.

Soczysty aloes

Aloes jest rośliną, którą od wieków wykorzystują ludzie w celach leczniczych oraz kosmetycznych. Szczególnie znany jest ze swojego dobroczynnego działania na rozmaite problemy skórne. Okazuje się pomocny między innymi w przypadku wysypek alergicznych, trudno gojących się ran i obtarć, a także grzybicy skóry. Kosmetyki naturalne produkowane z miąższu aloesu dogłębnie i na długo nawilżają skórę. Dodatkowo oczyszczają i regenerują naskórek. Kremy z aloesu polecane są przede wszystkim osobom, które posiadają cerę wrażliwą, suchą lub dotkniętą trądzikiem. Poza tym, aloes przyniesie też ulgę i ukojenie, gdy poparzymy się w trakcie zbyt długiego wylegiwania się na słońcu podczas opalania.

Morskie algi

Na świecie występuje wiele gatunków alg morskich, które różnią się między sobą składem, a przez to także sposobem działania. Jednak różne odmiany alg posiadają wspólne składniki, które pozytywnie wpływają na kondycję ciała oraz włosów. Wśród nich można wymienić związki jodu, potasu, żelazo, cynk, miedź czy witaminy. Charakterystyczną dla alg substancją jest też kwas alginowy, który znajduje bogate zastosowanie w kosmetyce. Wspomniany surowiec jest często wykorzystywany przy produkcji kosmetyków naturalnych ze względu na swoje właściwości zagęszczające, co pozwala uzyskać przyjemną konsystencję produktów takich jak szampony czy żele. Poza tym, kosmetyki naturalne z kwasem alginowym wykazują działanie nawilżające oraz ochronne.

Zielona glinka

Swoje zielonkawe zabarwienie glinka zawdzięcza zawartości jonów żelaza, które jest jednym ze składników biorących udział w syntezie kolagenu. Odpowiednia produkcja kolagenu ma niebagatelne znaczenie dla urody, ponieważ pomaga zachować sprężystość skóry oraz zapobiega powstawaniu niechcianych zmarszczek. Oprócz jonów żelaza, w zielonej glince znajdziemy też inne ważne dla nas składniki takie jak magnez, fosfor czy selen. Najbardziej znanym rodzajem kosmetyków naturalnych z zielonej glinki są maseczki, ale wykorzystywana jest również do produkcji złuszczających peelingów czy specjalnych past stosowanych do mycia włosów.

Duży wybór kosmetyków naturalnych znajdziesz tutaj: https://lavandin.pl.

2018-12-05T11:34:58+01:005 grudnia 2018|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: