Zrób coś dobrego – pomóż potrzebującym!

Strona główna » Blog » Zrób coś dobrego – pomóż potrzebującym!

Zrób coś dobrego – pomóż potrzebującym!

Wszyscy możemy pomagać, a żeby zrobić coś dobrego dla innych wcale nie trzeba mieć zasobnego portfela. Wystarczy odrobina chęci aby odmienić los tych, którym w życiu się nie poszczęściło. Istnieje wiele fundacji, które swoją działalnością starają się ułatwić życie osobom chorym, biednym czy w innym sposób pokrzywdzonym przez los. Każdy z nas również może zrobić coś pożytecznego i sprawić, że na czyjejś twarzy pojawi się uśmiech.

Często nie mamy świadomości, jak niewiele wystarczy, żeby okazać komuś wsparcie. Nawet drobne z pozoru gesty znaczą bardzo wiele. Co sprawia, że stajemy się wrażliwi na cierpienie innych i staramy się im pomóc, aby choć w niewielkim stopniu poprawić ich byt? Być może jest to uwarunkowane tym, że kiedyś ktoś nam pomógł i w ten sposób chcemy się odwdzięczyć za otrzymane dobro. Pomaganie motywowane bywa też troską o innych, empatią i umiejętnością wczucia się w położenie osób, które zostały ciężko doświadczone przez los. Zastanawiamy się wówczas, jakbyśmy się czuli, gdyby coś złego spotkało nas. Z pewnością oczekiwalibyśmy pomocy, a za ofiarowane wsparcie bylibyśmy wdzięczni. Takie podejście sprawia, że chętniej podejmujemy się pomocy innym, często obcym dla nas osobom.

Jak można pomagać?

Możliwość udzielania wsparcia potrzebującym wcale nie jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy mają nadmiar gotówki. Istnieje przecież szereg innych sposobów, które nie wymagają ponoszenia wydatków finansowych. Każdy z nas może poświęcić potrzebującym chwilę swojego cennego czasu lub udzielić wsparcia w formie rzeczowej. Przekazanie żywności, przyborów szkolnych lub ubrań wcale nie musi być obciążeniem dla naszego portfela, a z pewnością zostanie docenione przez obdarowane osoby. Robiąc porządki w garderobie w nasze ręce wpadają ubrania, których już od dawna nie nosimy. Skoro nie są one nam potrzebne, dlaczego mają leżeć bezproduktywnie w szafie? Można je przecież wykorzystać w pożyteczny sposób. Oddając ubrania na cele charytatywne możemy sprawić, że fundacje niosące pomoc osobom potrzebującym uzyskają środki na swoją działalność. W prosty sposób można zrobić dobry uczynek i przy okazji pozbyć się rzeczy, które niepotrzebnie zalegały w szafie.

Oddawanie ubrań bez wychodzenia z domu

Jeśli zrobisz porządki w swojej szafie, przeglądnij rzeczy, które już do niej nie wrócą. Wszystkie ubrania w dobrym stanie, od letnich bluzek po zimowe płaszcze, a także dodatki, takie jak torebki czy buty, możesz przekazać w akcji Pomaganie przez ubranie. Aby do niej dołączyć, w pierwszej kolejności zarejestruj się na stronie internetowej www.pomaganieprzezubranie.pl i zamów bezpłatne worki, do których należy spakować ubrania. Czas dostarczenia worków do zamawiającego to kilka dni roboczych. Kiedy otrzymasz worki, spakuj do nich swoje rzeczy, postępując zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie. Pakując ubrania miej na uwadze, że muszą być w stanie nadającym się do dalszego użytkowania. Kiedy worki będą gotowe, ponownie zaloguj się na stronie i zamów kuriera, który bezpłatnie odbierze od Ciebie rzeczy do przekazania w ramach akcji.  Na swoim koncie możesz na bieżąco monitorować status przekazanych ubrań, sprawdzając ich wagę oraz wysokość kwoty wygenerowanej z zawartości przesłanych worków. O tym, do której fundacji trafią te pieniądze decydujesz w momencie składania zamówienia na wysyłkę worka. Warto poświęcić odrobinę czasu – w zamian możesz zyskać satysfakcję z udzielenia bezinteresownej pomocy innym, a przy okazji miejsce w szafie na nowe ubrania.

2018-02-16T06:10:17+00:00 19 maja 2017|Styl życia|

Zostaw komentarz