Strona główna » Blog » Czy polskie hurtownie odzieżowe mogą konkurować z zachodnimi?

Czy polskie hurtownie odzieżowe mogą konkurować z zachodnimi?

Hurtownie odzieżowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem głównie wśród właścicieli sklepów odzieżowych. Coraz częściej jednak kierują one swoje usługi również do klientów indywidualnych, z uwzględnieniem aktualnych oczekiwań współczesnego rynku.

Artykuł powstał przy współpracy z internetową hurtownią odzieży Sosimply

Warto zaznaczyć, że niektóre z nich nie są typowymi hurtowniami, a jedynie sklepami zajmującymi się dystrybucją ubrań kupionych na przykład za granicą. Obecnie polskie hurtownie odzieżowe przede wszystkim starają się dorównać rynkowi zagranicznemu, chociaż ich oferta wciąż nie jest aż tak zróżnicowana.

Hurtownia odzieży online – wybór rozmiarów

Osoby zainteresowane hurtowym sprowadzaniem odzieży powinny zapoznać się z najważniejszymi atutami zarówno polskich, jak i zagranicznych hurtowni. Na początku należy podkreślić, że hurtownie zagraniczne zazwyczaj proponują potencjalnym klientom bardziej zróżnicowany zakres rozmiarówek.

Dzięki temu istnieje możliwość kupna ubrań zarówno w skrajnie małych rozmiarach, jak i odzieży dedykowanej osobom puszystym. Atutem dobrego sklepu z konfekcją powinien być dostęp do najróżniejszych rozmiarów, w trosce o uwzględnienie potrzeb każdego potencjalnego klienta. Niestety, polska hurtownia odzieży online najczęściej udostępnia produkty wyłącznie w najpopularniejszych rozmiarach, typu S, M, L i XL.

Co prawda w lepszych sklepach można zaopatrzyć się również w ubrania XS czy większe numery, ale na polskim rynku wciąż jest to rzadkością. Dodatkowo, praktycznie niedostępne są produkty w skrajnych rozmiarach, takich jak XXS. Pod tym kątem zagraniczne hurtownie odzieży znacznie przewyższają polskie propozycje.

Hurtownia odzieży online a wybór fasonów

Polskie hurtownie odzieży często wzorują się na ofertach zagranicznych sklepów, które są dla nich inspiracją do tego, aby wprowadzić do sprzedaży konkretne fasony spódnic, spodni czy bluzek. Co za tym idzie, to w zagranicznych sklepach najszybciej można zaopatrzyć się w najmodniejsze ubrania, które będą hitem nadchodzącego sezonu.

Oczywiście nie wszystkie polskie hurtownie pozostają w tyle – coraz więcej sklepów stara się dogonić zagraniczną konkurencję, w trosce o satysfakcję potencjalnych nabywców.

Warto zaznaczyć, że poszczególne produkty zazwyczaj są dość długo dostępne w polskich sklepach, tymczasem oferty zagraniczne stale się zmieniają. Większa różnorodność kolorów, wzorów i fasonów przykuwa uwagę klientów, którzy najczęściej sięgają po asortyment zagranicznych hurtowni.

Być może polscy dystrybutorzy wolą bazować na sprzedaży uniwersalnych ubrań, zamiast ryzykować z rozprowadzaniem odzieży o nietypowym wzornictwie czy kroju – w efekcie, ich oferta jest mniej różnorodna od zagranicznych konkurentów.

Polskie hurtownie odzieży online – atuty

Polskie hurtownie odzieżowe mogą pochwalić się wieloma atutami, jednakże przykuwają one uwagę głównie polskich konsumentów. Dla wielu krajowych właścicieli sklepów zaletą jest przede wszystkim internetowa obsługa w polskim języku, dzięki czemu z łatwością mogą znaleźć pożądany asortyment – a w razie potrzeby, mogą nawiązać kontakt z konsultantem. Polska hurtownia odzieży online jest dobrym wyborem także jeśli chodzi o wysyłkę zakupionego towaru.

Często istnieje możliwość osobistego odbioru ubrań, z czego korzystają właściciele pobliskich sklepów z konfekcją. Jeśli chodzi o obsługę sklepu, polskie hurtownie odzieży są pod tym kątem doskonałym wyborem.

Z łatwością można w nich znaleźć konkretny rodzaj ubrań, z uwzględnieniem kolorystyki oraz rozmiarówki. Niestety, w niektórych hurtowniach możliwy jest zakup odzieży wyłącznie w minimalnych, hurtowych ilościach, co dla indywidualnych klientów jest sporym utrudnieniem.

Zagraniczne hurtownie odzieżowe wciąż cieszą się największym zainteresowaniem, a większość z nich może pochwalić się wieloletnią tradycją. Na szczęście polskie hurtownie coraz bardziej zbliżają się do zagranicznych wzorców, chociaż wciąż nie mogą pochwalić się tak szeroką rozmiarówką czy zróżnicowaną ofertą fasonów. Warto jednak zapoznać się z ich aktualnym asortymentem – szczególnie, jeśli prowadzimy sklep odzieżowy na terenie naszego kraju.

2018-03-14T04:15:05+00:0028 listopada 2016|Biznes|