Strona główna » Blog » Polski aktor nagrodzony za granicą

Polski aktor nagrodzony za granicą

Znakomity polski aktor Marian Dziędziel ( „Róża”, „Dom zły”), został nagrodzony na największym festiwalu  filmowym w Turcji za rolę w thrillerze „Supermarket”.  Przewodniczący jury  49. International Antalya Golden Orange Film Festival –  światowej klasy twórca – Istvan Szabo osobiście pogratulował Maciejowi Żakowi, który jest producentem, scenarzystą i reżyserem nagrodzonego tytułu.

Film „Supermarket”  był jedynym polskim filmem, który przebił się do prestiżowej konkursowej sekcji festiwalu. Jest to pierwsza nagroda w karierze Mariana Dziędziela przyznana za granicą.

„Supermarket” to pełen napięcia thriller, w którym obok Mariana Dziędziela zobaczymy także Izabelę Kunę („Lejdis”), Przemysława Bluszcza („Jesteś bogiem”), Wojciecha Zielińskiego („Chrzest”) oraz Mikołaja Roznerskiego. Producentem, reżyserem i scenarzystą filmu jest Maciej Żak, ceniony przede wszystkim jako reżyser świetnie przyjętej komedii romantycznej „Rozmowy nocą”. Koproducentami filmu są Cezary Pazura (Cezar 10 Sp. z o.o.), Jędrzej Sabliński (The Chimney Pot), Alicja Chrzanowska i Hanna Rakowska (Panavision), Kacper Habisiak i Marcin Hasiński (Dreamsound) oraz Marek Modzelewski (Lukas Film).

„Supermarket” w polskich kinach pojawi się 15 lutego 2013

Marian Dziedziel

Marian Dziędziel / foto: MWmedia

2018-03-14T08:56:27+00:0019 października 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: