zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Polska projektantka w filmie fashion

Polska projektantka w filmie fashion

Z ogromną przyjemnością przekazujemy Wam informację o kolejnym sukcesie polskiej projektantki. Suknie Małgorzaty Dudek zostały wykorzystane w stylizacji do fashion filmu dla uznanego nowojorskiego artysty – Ranjit Grewal – na jego wystawę. Ten amerykański artysta tworzył filmy reklamowe dla Yves Saint Laurent, jego edytoriale miały publikację w największych magazynach mody, m.in. VOGUE.

Nad całą tą produkcją pracowała ekipa światowego formatu, wśród której znalazła się stylistka i redaktorka mody – Ise White (Vogue, L’officiel, Harper’s Bazaar, Michelle Obama) oraz modelka Linda Vojtowa – która ma na swoim koncie wygraną Elite Model Look oraz współpracę z Vogue, Giorgio Armani oraz Victoria Secret.

Projekty Małgorzaty Dudek odkryła właśnie Ise White, która chciała wystylizować aktorkę Anikę Noni Rose na ostatnią galę rozdania Oscarów. Jednak z winy firmy kurierskiej suknie nie dotarły na czas. Suknie Małgosi jednak tak jej się spodobały, że poprosiła ją o to by została w Nowym Jorku jeszcze kilka tygodni by mogła zrealizować razem z Ranjit Grewal fashion film na jego wystawę. Efekty tej pracy można podziwiać na filmie pt.”Transmutation„. Koszt takiej produkcji przekracza możliwości finansowe wiekszości projektantów i pozwolić sobie na nie mogą tylko duże domy mody na zachodzie.

To zresztą nie pierwszy dowód uznania dla tej projektantki. Połączenie luksusu, odwagi i oryginalności z rzemiosłem na najwyższym poziomie – kreacje Małgorzaty Dudek są rozchwytywane przez stylistów z całego świata i fotografowane w takich miejscach jak: Nowy Jork, Los Angeles, Berlin, Zurich, Paryż czy Londyn. Kolor, krój i fantazja – to są słowa które przychodzą na myśl, kiedy patrzy się na jej projekty. Sama mówi o sobie, że patrzy na świat oczami dziecka co sprawia, że to co tworzy jest trochę naiwne a jednocześnie świeże i oryginalne.

Przełom w jej karierze nastąpił po stworzeniu jej drugiej autorskiej kolekcji, którą zachodni stylista wypożyczył i sfotografował w kilku sesjach w Los Angeles oraz w Berlinie. To właśnie w te suknie została ubrana amerykańska aktorka Rachel Bilson. Wystylizowana w kilku jej projektach pokazała się na fotograficznej sesji mody. Aktorki Katherine Heigl oraz Madeline Zima mają suknie jej projektu w swoich garderobach.
Natomiast w Polsce w sukniach Małgosi projektu pokazywały się: aktorka Justyna Sieńczyłło, piosenkarka Lidia Kopania czy Agnieszka Popielewicz. Natomiast dla Justyny Steczkowskiej stworzyła cały zestaw kreacji do teledysku z jej ostatniej płyty pt.”Skłam”.
Projektantka ubiera również artystki warszawskiej opery Aleksandrę Chacińską oraz Justynę Reczeniedi, którą stylizowała do jej dwóch ostatnich teledysków.

Projektowanie mody i szycie od zawsze było częścią życia Małgorzaty Dudek. Jeszcze będąc dzieckiem pierwszymi ofiarami jej prób stały się: suknia ślubna i płaszcz zimowy jej mamy, które przekonstruowała dla lalek. Później często modyfikowała odzież, którą przesyłała rodzina z ówczesnych zachodnich Niemiec. Stroje te były bardzo kolorowe,w odróżnieniu od tego co było dostępne w Polsce i miało duży wpływ na jej twórczość. Jej guru była w tym czasie lokalna projektantka – Edyta Dąbrowska, której odważne i szokujące stroje imponowały Małgosi. Jeden z happeningów Edyty, kiedy to w niedzielny, wiosenny poranek poustawiała na ulicy pod kościołem nagie manekiny mające wzniecić emocje wśród wychodzących z kościoła ludzi, wzbudził w przyszłej projektantce na tyle duże emocje, że zainspirowana tym wydarzeniem stworzyła całą masę różnie wystylizowanych marzann (oczywiście ze strojów z niemieckich paczek), poustawiała je nad rzeczką i na oczach swych kolegów wszystkie podpaliła robiąc z tego imponujące widowisko.

Projektowanie komercyjnych kolekcji trwało przez około 5 lat, po czym powstała jej pierwsza kolekcja couture, już pod jej nazwiskiem – cała w czerni, którą pokazała na gali Moda&Styl, gdzie zachwyciła jurorów oraz publiczność i zdobyła główną nagrodę za najpiękniejszą kolekcję wieczorową. Sukces ten powtórzyła pół roku później pokazując dla odmiany zwiewną i bardzo kolorową kolekcję sukien jedwabnych o wyjątkowych formach. Ta ostatnia kolekcja sprawiła, że Małgorzata zaczęła być rozpoznawalna na całym świecie. Kolejna kolekcja trafiła na wybieg w Londynie gdzie była ogłoszona za najbardziej spektakularną. Kilka sukien z tej kolekcji trafiło na produkcję do Nowego Jorku gdzie obecnie świat czeka na owoce współpracy z top stylistką.

Małgosia nieustannie otrzymuje wiele ciekawych propozycji z różnych zakątków świata i zaczyna realizować wiele prestiżowych zleceń. Ostatnio jednak poświęca wiele uwagi swojemu nowo otwartemu atelier w Warszawie przy ul.Chmielnej 20/8 gdzie oprócz kolekcji wieczorowych planuje już wkrótce wprowadzić klasyczne i eleganckie stroje.

[nggallery id=79]

2010-09-21T08:38:52+01:0021 września 2010|Moda|

Może zainteresuje Cię również: