Strona główna » Blog » Polska literatura na wiedeńskich Targach Książki Buch Wien 2012

Polska literatura na wiedeńskich Targach Książki Buch Wien 2012

Międzynarodowe święto książki, największe targi książki w całej Austrii – Buch Wien – rozpoczęło się 22. listopada 2012 r. w Wiedniu. Tym razem z silnymi polskimi akcentami.

Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Wiedniu do Austrii pojechał pochodzący ze Słupska pisarz i dziennikarz, Daniel Odija. W ramach targów zaprezentuje on swoją twórczość pisarską oraz niemieckie wydanie książki „Ulica” („Auf offener Straße”) wydanej w roku bieżącym przez wydawnictwo Zsolnay Verlag.

Na sobotę, 24 listopada, zaplanowano spotkanie autorskie z Danielem Odiją, który będzie promował swoją pozycję przetłumaczoną na niemiecki przez Martina Pollacka.

Ulica“ mistrzowsko, zaskakująco dojrzale opisana historia pewnej niedużej ulicy w małym miasteczku z jej pozornie nieważnymi zdarzeniami i najzwyklejszymi pod słońcem mieszkańcami: drobnymi złodziejami i pijaczkami, prostytutkami i gospodyniami domowymi, ludźmi, którzy próbują żyć uczciwie i tymi, którym do głowy by to nie przyszło. Rzeczywistość zdegradowana? Z pewnością nie tylko. Nieodparcie – z zachowaniem wszelkich proporcji – nasuwają się skojarzenia z Płatonowem, tak o „Ulicy“ napisał jej wydawca.

Sobotnie południe to również propozycja dla fanów pióra Radka Knappa. Rozmowa z urodzonym w Warszawie autorem m.in. „Instrukcji obsługi Polski“ i „Lekcji pana Kuki“, dotyczyć będzie doświadczeń pisarskich i różnych aspektów twórczości literackiej.

Miłośników literatury i czytelników zapraszamy w najbliższych dniach na stoisko 221 w hali D Messe Wien, gdzie będą mieli możliwość zasięgnięcia informacji o polskiej literaturze. Podczas targów będzie można zapoznać się z tłumaczeniami książek najwybitniejszych polskich autorów na język niemiecki, przewodnikami oraz albumami o Polsce.

Tegoroczne wiedeńskie targi książki to doskonałe forum kulturowego dialogu z krajami Europy Środkowo-Wschodniej w tym oczywiście z Polską.

Szczegółowy program targów na stronie: www.buchwien.at

Otwarcie Lesefestwoche © HVB/ APA/ Hautzinger

Międzynarodowe Targi Książki – Buch Wien
22. – 25. listopad 2012
Messe Wien
Hala D
Messeplatz1
Wiedeń

2018-03-14T08:48:19+00:0022 listopada 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: