Strona główna » Blog » Polscy projektanci mody na Vienna Fashion Week

Polscy projektanci mody na Vienna Fashion Week

Niekoniecznie Paryż, Rzym czy Mediolan, aby zobaczyć i poznać najnowsze trendy w modzie można się udać do… Wiednia. Nie tylko znani międzynarodowi designerzy mody ale również trójka młodych i bardzo zdolnych polskich projektantów zaprezentuje swoje kolekcje w czasie wiedeńskiego tygodnia mody – Vienna Fashion Week, który rozpocznie się w austriackiej stolicy 12. września 2012 r.

Pokaz kolekcji wiosna/lato 2013 Damiana Koniecznego, Łucji Wojtali i krakowskiego Studia B3 odbędzie się 13. września o godz. 18.00 w namiocie przed kompleksem kulturalnym wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów. Kreacje projektantów będzie można zobaczyć i kupić również w showroomie znajdującym się na terenie MQ (Freiraum, Quartier 21).

Styl projektanta, Damiana Koniecznego, najlepiej opisują trzy hasła: minimalizm w formie, synteza mody jako rzeźby i produktu oraz świeżość spojrzenia. Kolekcja „White T-shirt” to przykład mini-architektury, zawartej w formie prostej, bawełnianej koszulki. Ewolucja t-shirtu pozwoliła na pokazanie go zarówno w znanej nam formie, jak i tej nowej, unikatowej, udowadniając, że granica w projektowaniu leży tylko tam, gdzie sami ją sobie wyznaczymy.

Łucja Wojtala to projektantka ubioru, która jest trzecim pokoleniem w swojej rodzinie, zajmującym się dzianiną. Najbardziej lubi projektować żakardy, które są jej znakiem rozpoznawczym. Pierwsze lata po studiach przyniosły jej sukcesy w wielu konkursach w Polsce, a przełomem w karierze okazało się wyróżnienie w International Talent Support, które zapewniło Wojtali staż u Johna Galliano w jego paryskim atelier. Po tym okresie praca nad własną marką nabrała tempa. Wojtala zaczęła sprowadzać przędze z Włoch, wspólnie z fachowcami ze swojej szwalni doprowadziła do perfekcji wykonanie, oraz opracowała program krótkich serii.

Studio B3 tworzy ubrania, akcesoria i biżuterię dla kobiet. Kolekcje powstają w Krakowie, a kupić je można w butikach w Austrii, Francji, we Włoszech czy Kanadzie. Kreacje są produkowane w niewielkich seriach, czasami są to pojedyncze sztuki – unikaty. Każda kolekcja zawiera linię ReDesign – ubrania powstałe w procesie modowego recyclingu, czyli przerabiania ubrań używanych badź zbędnych na zupełnie nowe kreacje.

Oprócz przedstawicieli Polski, specjalnymi gośćmi wiedeńskiego tygodnia mody będą projektanci z Tajlandii m.in. takie marki jak Pisces, Sane of Molly, Mossttories i Wonder Anatomie oraz z Rumunii np. Smaranda Almasan. Wiedeńskie święto mody potrwa do 16. września, a program imprezy, dostępny na stronie www.mqviennafashionweek.com to szereg obowiązkowych terminów dla kupujących, stylistów i wszystkich podążających za aktualnymi trendami mody.

12. – 16.09.2012
Wiedeńska Dzielnica Muzeów
Fashion-Zelt, Museumsplatz 1, 1070 Wiedeń

[portfolio_slideshow slideheight=900 exclude=’31603,31602′]

foto:
Lucja Wojtala © Mirella Szymoniak
Damian Konieczny © Agata Kacprzak
Studio B3 © Studio B3
Sane of Molly © Sane of Molly
Mosstories © Mosstories
Wonder Anatomie © Wonder Anatomie

2018-03-14T09:15:58+00:005 września 2012|Moda|

Może zainteresuje Cię również: