Strona główna » Blog » Polki lubią rozmawiać o seksie!

Polki lubią rozmawiać o seksie!

Choć potrafią zaparkować samochód, to nadal chcą, żeby mężczyźni otwierali przed nimi drzwi. Znają się na matematyce, ale wolą jej nie ćwiczyć przy płaceniu rachunku w restauracji. Współczesne Polki sprytnie łączą stare obyczaje z nowym podejściem do życia.

Modnie jest być nowoczesnym singlem: niezależnym, wykształconym i zamożnym. Jednak jak pokazało najnowsze badanie portalu randkowego eDarling, wolni panowie powinni pamiętać o niektórych dobrych manierach. Zgodnie z wynikami badania panie lubią nieco staromodne męskie gesty, takie jak podawanie płaszcza, czy odprowadzanie do domu po randce. 59% z przebadanych użytkowniczek docenia również, kiedy mężczyzna płaci rachunek. Zaś przychylność 93% ankietowanych singielek można zdobyć, przepuszczając je w drzwiach. Jednak nie wszystkie zwyczajowe zachowania są lubiane przez kobiety. Panowie muszą uważać, zanim ucałują dłoń przedstawicielki płci pięknej. Ten gest lubi jedynie 40% przebadanych pań, zaś aż co czwarta ankietowana jednoznacznie się jemu sprzeciwia.

Rozmowy o seksie – tak!

Chociaż kobiety doceniają partnerów, którzy kultywują tradycyjne maniery, to jak wykazała dalsza część badania respondentki czują się niezależne i nie zgadzają się z stereotypami na temat kobiet. Stanowczo zaprzeczają, że są słabsze w matematyce oraz nie potrafią parkować. Użytkowniczki eDarling nie zgadzają się również ze stereotypowym założeniem, że damom o seksie rozmawiać nie przystoi. 77% pań uznało za nieprawdziwe twierdzenie, że kobiety rzadziej poruszają ten temat niż mężczyźni.

Ankietowane przyznają się jednak do swoich słabości i potwierdzają niektóre ze stereotypowych wyobrażeń o prawdziwej kobiecie. 70% pań wyznało, że panie lubią plotkować, a 58% przyznało, że płeć piękna jest bardziej humorzasta. Potwierdzają również popularne przekonanie, iż kobiety są bardziej emocjonalne.

*Sondaż z lutego 2012 roku. W badaniu, przeprowadzonym pod kierownictwem psycholog Dr Neberich, wzięło udział 731 użytkowniczek portalu randkowego eDarling.

2012-03-26T09:32:49+00:0026 marca 2012|Świat Kobiet, Związki|

Może zainteresuje Cię również: