zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Polki Folki i Czerwone Korale

Polki Folki i Czerwone Korale

Drugiego dnia imprezy Modny Śląsk na ul. Mariackiej w Katowicach było jeszcze bardziej folkowo, a to za sprawą pokazów mody, m.in. takich projektantek, jak Kasia Miciak, Aneta Larysa Knap czy Juliana Farbotka Bytys, koncertów Future Folk ze Stanisławem Karpiel-Bułecką na czele czy oryginalnych Kamratów, a także wielkie ilości… czerwonych korali.

W ten sposób, poprzez czerwone korale, prezentuje się Województwo Małopolskie w ramach ogólnokrajowej kampanii promocyjnej. W tym roku, na rynku w Krakowie, pojawił się sznur korali olbrzymich rozmiarów, który teraz wędruje po całej Polsce. Ich mniejsza wersja przyjechała do Katowic.

Finał rozpoczął zespół Karolinki z Domu Kultury w Jankowicach, który zaprezentował nową interpretację znanej przyśpiewki ludowej ,,Szła dzieweczka”. Aranżację utworu przygotował producent muzyczny i kompozytor Pierre – filar zespołu Muariolanza, a także założyciel i lider wielu formacji m.in. hipiersoniK, Spitfire, MEQ, Trio de Janeiro. Pierre jest zwolennikiem połączenia współczesnej elektroniki z żywym graniem. Współpracował z uznanymi artystami sceny klubowej, jazzowej, undergroundowej, popowej, latynoskiej, filmowej, teatralnej i kabaretowej. W ramach projektu „Męskie Granie 2012″ występował z grupą Raz Dwa Trzy, przygotowując uprzednio nowe aranżacje utworów zespołu.

Kilkunastu projektantów wzięło udział w konkursie Folk Fashion Katowice 2012 zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, śląskie blogerki, promotorki Śląska i mody, Anna Błotko, Dagmara Gdala przygotowały konkurs „Silesia Street Look w ramach projektu Mody Śląsk”. Oryginalnie wypadł koncert projektu Kamraty, będącego połączeniem muzyki góralskiej z beat boxem. Co ciekawe, nad projektem czuwa projektantka mody, Aneta Larysa Knap.

Dla nas oczywiście, najważniejsze były pokazy mody. A było co podziwiać, kiedy na wybiegu pojawiła się twórczość wspomnianych już projektantek, a także Stanisławy Łukaszczyk z pokazem podhalańskiej mody regionalnej, Marioli Wróbel, Justyny Hajnos, Jarosława Juźwina, JAZOFILC, pokaz kolekcji Pięknografia z Zabrza czy biżuterii Eugeniusza Salwierza.

Zwieńczeniem pierwszej takiej modowej i wyjątkowo stylowej imprezy był koncert zespół Future Folk i Stanisława Karpiel-Bułecki.

Zobacz również: Modny Śląsk w serwisie ModaiJa.Pl

[nggallery id=3261] [nggallery id=3262]

foto: Maciej Flaszewski

2018-03-14T09:19:59+01:0026 sierpnia 2012|Moda, Styl|

Może zainteresuje Cię również: