Polki Folki 9

Polki Folki 9 „WATRA” już 8 listopada! Zapraszamy!

Polki Folki 9 „WATRA” 8 listopada Zakopane Nosalowy Dwór resort & Spa

mini targi godz 12:00-21:00

pokazy mody godz 19:00

wstęp wolny

żywioł, ogień, ekologia , przyroda, ochrona środowiska

Polki Folki 9,  WYBIEG :

1 zespół taneczny RoxDance Crew – Zakopiańska grupa taneczna, która od kilku lat reprezentuje Podhale w kraju i za granicą.

2 dzieci z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem – oto tajemnicza zapowiedź kolejnego pokazu mody, co to będzie ? musicie zobaczyć sami.

Ogień = góralska watra, która jest żywiołem dedykowanym 9 edycji Polki Folki. Ogień jest bardzo ważny dla ludzkości także w tradycji ma swoje znaczenie. Odkryliśmy że słowo ogień ma ogromną ilość synonimów, które na pewno się pojawią na wydarzeniu i będą towarzyszyć naszym gościom specjalnym. Mamy nadzieję że ten post zaciekawił was na tyle że zapaliliśmy w was iskrę ciekawości, która ociepli wasze serca.

3 kolekcja duetu Pitala & Pitala

kolekcja MIAO LONG HORN duetu Dominika i Wiktoria Pitala. W kolekcji projektantki ukazały tak nietuzinkowy, nieodkryty kawałek świata. Jest nim grupa etniczna MIAO zamieszkująca Azję Wschodnią :Chiny, Wietnam, Laos i Tajlandię . Kolekcja utrzymana jest w Charakterze etno i folk. Dominują w niej etno printy, ozdobne taśmy i patchworkowe dzianiny. Charakter ubrań podkreślają ręcznie robione pompony, frędzle czy dzianiny swetrowe. Całość kolekcji uzupełniają autorskie nakrycia głowy w postaci drewnianych rogów. Kolorystyka mocno nawiązuje do inspiracji. Żywe i neonowe kolory dominują w kolekcji.

4 Kolekcja Haft Hashion

Firma produkcyjno Handlowa Haft Fashion prowadzona przez Jadwigę Trebunię Tutka, która dołączyła do grona artystów zakładając działalność szycia i sprzedaży stylowych ubrań, specjalizująca się w produkcji haftowanych: strojów ludowych i stylizowanych na ludowe/regionalne. Łączymy piękną tradycję wzornictwa podhalańskiego z nowoczesnym krojem, dostosowując dawne stylizacje regionalne do aktualnych, najświeższych trendów. Jednocześnie nie zapominamy o naszej kulturze. W swojej ofercie mamy między innymi nieobecne już prawie na Podhalu farbianice. Tworząc strój ludowy posiłkujemy się materiałami ikonograficznymi i informacjami źródłowymi. Wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, które dobieramy do charakterystyki danego produktu, np. stroje tyrolskie tworzymy z oryginalnych tkanin tyrolskich. Stale poszerzamy bazę wzorów opracowanych przez artystów i etnografów. Realizujemy również specjalne zamówienia naszych Klientów (np. suknie ślubne). Firma posiada własną pracownię krawiecką, co umożliwia dopasowywanie na miejscu stroju do sylwetki oraz znacznie skraca czas realizacji zamówienia i zapewnia terminowość dostaw. Warto wspomnieć że pracownia wykonywała kreację dla Ewy Bilan Stoch na Galę Mistrzów Sportu 2018, oraz 2019 dla Ewy Bilan Stoch i Marty Kubackiej .Obie panie prezentowały sie pięknie.

5 Kolekcja Michał Starost

Kolejny projektant, który zaszczyci nasz wybieg swoją wyobraźnią Michał Starost jeden z czołowych i najbardziej wszechstronnych z polskich projektantów podczas Polki Folki 9 pokaże bałtyckie inspiracje. Trójmiejski projektant mody, producent i reżyser pokazów mody. Zajmuje się projektowaniem od początku lat 90. Po ukończeniu klasy rzemieślniczej Cechu Gdańskiego realizował w Sopocie indywidualne zamówienia. Pierwszy pokaz zorganizowały jego własne klientki. W czasie współpracy z warszawskim domem mody Forget-Me-Not, zaprojektował około 17 linii pret-a-porter. Wśród jego klientów można znaleźć dziennikarzy, prezenterów i producentów BBC, CNN, wiele znamienitych nazwisk świata polityki i biznesu, a także estrady, takich jak: Kasia Kowalska, Patrycja Markowska, Doda, Anna Wyszkoni, Monika Richardson, Jacek Łągwa, Halina Mlynkova, Jose Cura, Alicja Janosz, Grażyna Torbicka, Ewa Ewart, Grażyna Paturalska, Alec Sun Drae, Big Cyc, Czerwone Gitary i wiele innych…

6 Kolekcja Anna Maria Zygmunt

Łemkowyna” to damska kolekcja unikatowa na sezon wiosna/lato, inspirowana kulturą i ludowym strojem łemkowskim. Wykorzystano autorskie, naturalne tkaniny: ręcznie malowany len, haftowane sukno wełniane i bawełnę, wyroby na drutach i szydełku oraz plisy. Zdobienia i wykończenia zostały wykonane ręcznie. Autorskie akcesoria. Anna Maria Zygmunt – projektantka mody, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych, stypendystka Donghua University w Szanghaju (Chiny), gdzie studiowała na Wydziale Projektowania i Inżynierii Mody, stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuki wizualne (2018). Ukończyła kurs szycia techniką haute couture pod kierunkiem Pat Guzik. Jej dyplomowa i zarazem debiutancka kolekcja Łemkowyna, przygotowana pod kierownictwem artystycznym Wojtka Bednarza (główny projektant marki Vistula), znalazła się w finale Cracow Fashion Award, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas Cracow Fashion Week 2019 premierowo zaprezentowała najnowszą kolekcję Polexia, inspirowaną wielokulturowością i wielowyznaniowością Podlasia. Brała udział w kilkudziesięciu pokazach mody, m.in. podczas Cracow Fashion Week, Laboratorium Mody, Cracow Fashion Square, OFF FASHION Kielce, Warsaw Fashion Street, Marka wspiera Markę w Gdyni, European Fashion Union czy Virus Mada. Finalistka międzynarodowych konkursów European Fashion Union w Budapeszcie (Węgry) i Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS w Šiauliai (Litwa). Podczas 35. Łemkowskiej Watry w Zdyni otrzymała od organizacji Zjednoczenie Łemków nagrodę za popularyzację kultury łemkowskiej. Autorka performance’u w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie w ramach wystawy Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989 zaprezentowała ubrania z nowej kolekcji Polexia. Prowadzi warsztaty projektowania ubioru oraz szycia haute couture dla dorosłych i dzieci. W swoich projektach, którym nadaje nowoczesne, awangardowe formy często nawiązuje do mniejszości etnicznych i kultury ludowej, a także sztuki performatywnej (m.in. Mariny Abramović). Wszystkie kreacje i akcesoria tworzone są z autorskich tkanin, malowane i zdobione ręcznie, co czyni je unikatowymi. Szyje ubrania tylko w pojedynczych egzemplarzach, zgodnie z ideologią no waste, maluje, tworzy kolaże.

7 Występ wokalny Mikołaj Macioszczyk uczestnik aktualnej edycji The Voise Of The Poland

To muzyk pochodzący z Bydgoszczy, który przygode z muzyką zaczął w podstawówce. Po drodze zdarzyło się kilka przerw jednakże w 2017 roku postanowił postawić wszystko na jedną kartę i wyjechać autostopem po Europie. Swoją muzyką chce przekazać ludziom pewne wartości. Nurt alternatywnego popu i bluesa łączonego z soulowym wokalem miesza z duża dawką emocji i uwielbia kontakt z publiką. Muzyk, i po prostu człowiek.

8 Występ wokalny Katarzyna Malenda finalista The Voise Of The Poland

Kasia Malenda to jedna z najbardziej obiecujących polskich wokalistek. Pisze teksty, komponuje muzykę i występuje na dużych scenach, a także w klubach na całym świecie wykonując tzw. „Live act”. Szerszej publiczności znana jest z szóstej edycji program”The Voice of Poland”, gdzie pokazała swój duży talent dochodząc do półfinału. Jako jedyna uczestniczka została uhonorowana przez jury „owacją na stojąco” aż cztery razy, a komisja nie szczędziła uznania dla jej talentu. Od odcinka finałowego w listopadzie 2015 roku, ciągle jest w klubowej trasie ze swoim projektem „Let us take you there” razem z DJ-em Skipkiem, ale rozwija swoje muzyczne osiągnięcia współpracując z wieloma różnymi artystami. Obecnie regularnie występuje nie tylko w klubach, ale także na dużych scenach na całym świecie (Indie, Kanada, Anglia, Słowacja, Francja, Ukraina) i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzyki klubowej.

9 kolekcja sukni ślubnych salon One Love Atelier Brindal

Suknie ślubne w stylu Boho w pięknej aranżacji malowniczych polskich łąk… One Love Atelier Bridal Aby spełniać marzenia, oczekiwania i kompleksowo zadbać o przyszłą Pannę Młodą powstało miejsce One Love atelier Bridal To miejsce mieści się w Mielcu na Podkarpaciu. One Love atelier Bridal powstało dla kobiet szukających sukni ślubnej, która harmonizuje i akcentuje wyjątkowe cechy przyszłej Panny Młodej. W naszej ofercie można znaleźć suknie klasycznie piękne ale również nieoczywiste, przyciągające wzrok i idealnie dopasowujące się do sylwetki. Kompleksowo zadbamy o Pannę Młodą, a także kobiety w jej otoczeniu ponieważ zrzeszamy lokalnych i ogólnopolskich projektantów mody i marki modowe. Pomysł stworzenia tego miejsca zrodził się z pasji tworzenia, miłości przyjacielskiej i braterskiej , a także doświadczenia w wieloletniej pracy w branży mody właścicielki salonu Ilona Jankowska-Mokrzycka. Podczas pokazu zaprezentujemy dostępne w salonie kolekcje w stylu #boho. Suknie, które zaprezentujemy to w dużej mierze już nowa kolekcja 2020 marek znajdujących się w salonie, charakteryzujących się lekkością , gdy w ruchu nonszalancko opływają figurę od tali w dół.

10 stylizacje Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku

Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku kształci w zawodach kreatywnych tj. usług fryzjerskich, przemysłu mody, stylista, fotograf. Niewątpliwym sukcesem szkoły jest organizowanie Ogólnopolskich Konkursów o „Bursztynowy Grzebień”, „Bursztynową Igłę” i „Bursztynową Pomadkę”, które rokrocznie przyciągają talenty fryzjerskie, odzieżowe i kosmetyczne z całego kraju. Od dwóch lat we współpracy z projektantami trojmiejskimi organizowany jest projekt Kreatywni w Modzie, który już uzyskał uznanie specjalistów modowych a zwycięzcy prezentują swoje kolekcje na Gali Amber Fashion Project. Szkoła jest też Liderem Edukacji w kategorii fryzjerski-kosmetycznej. Uczniowie uzyskują czołowe pozycje w konkursach zawodowych ogólnopolskich. Jako jedyna szkoła w Polsce może pochwalić się reprezentantami w międzynarodowym konkursie Worldskills w zawodzie fryzjer. Absolwentami szkoły są Michał Zieliński projektant i zwycięzca Project Runway, Damian Głażewski projektant i finalista Fashion Designer Awards, Marcin Giziński – barber, Mistrz Polski 2018, członek kadry narodowej OMC na Mistrzostwach Świata w Paryżu 2018.

11 kolekcja Folk Design Aneta Larysa Knap

Premierowy pokaz mody marki FOLK DESIGN inspirowany „Paleniakami” – cukierkami odpustowymi. Kolejna inspirowana kolekcja przypominająca o lokalnej tradycji. Słodkie kolory nawiązujące do ręcznie wykonywanych cukierków, nazywanych potocznie poduszkami. Kreacje okraszone czernią w połączeniu z regionalnymi chustami góralskimi będą miały ton codzienności ale i też elegancji.

W pokazie marki weźmie udział gość specjalny!

Polki Folki 9, BIŻUTERIA:

Anui

ANUI – Made with Love Ręcznie robione, oryginalne kolczyki, eleganckie naszyjniki i wisiory, unikalne bransoletki, zegarki oraz broszki. Nasza biżuteria jest ponadczasowa: idealna do pracy, na co dzień i zawsze wtedy, kiedy chcesz zrobić „dobre wejście” i olśnić. Istniejemy od 2012 roku i jesteśmy w 100% polską marką. Z początku jako pasja naszej właścicielki i głównej projektantki biżuterii, która tworzyła pod nazwą AdityaDesign. W 2019 roku w związku z wejściem na rynki zagraniczne, zdecydowaliśmy się zmienić naszą markę na ANUI – Made with Love. Nowoczesna, kreatywna i unikalna – ale co najważniejsze zawsze najwyższej jakości – taka właśnie jest nasza ręcznie robiona biżuteria. Każdy sezon to nowe kolekcje. Wszystko, aby kobiety, które kochają modę mogły mieć przepiękną i oryginalną biżuterię. Każda sztuka i każda kolekcja przygotowywana jest z myślą o wymagającej klientce, która chce się wyróżniać i nosić biżuterię jedyną w swoim rodzaju. Biżuterię, która powstaje z miłością.

Alessandra

Producent biżuterii unikatowej – wykonywanej w pojedynczych egzemplarzach oraz biżuterii ślubnej, wieczorowej i dziennej. Od 2009 roku firma współpracuje z marką Swarovski na podstawie umowy brandingowej co pozwala na importowanie półproduktów bezpośrednio od producenta. Wysoka jakość, unikatowość, wzornictwo zgodne z aktualnymi trendami oraz zamiłowanie do tworzenia nowych „dzieł sztuki” sprawia, że w produktach marki Alessandra czujesz się wyjątkowo… Salon firmowy znajduje się w Nowym Targu przy ul. Kolejowa 3, firma zaopatruje salony ślubne i jubilerskie w całej Polsce i Europie. Zapraszamy do współpracy! www.alessandra.pl

Jubiler Sezam,

Partner, który pojawi się na wybiegu. Markę Jubiler Sezam od dużych sieci jubilerskich różni indywidualne podejściem do potrzeb każdego Klienta. W salonach SEZAM, jak w baśniowym skarbcu Sezamie, są różnorodne i niepowtarzające się precjoza – w każdym salonie Sezam klienci znajdą inne pojedyncze i unikatowe wzory biżuterii. SEZAM jest firmą regionalną z ponad 20-letnią tradycją. Ludzie tworzący firmę Sezam to pasjonaci piękna w połączeniu z precyzją wykonania, dlatego naszą specjalizacją jest biżuteria polskich mistrzów jubilerskich oraz wyjątkowa oferta obrączkowa – ponad 500 modeli obrączek ślubnych. Salony Jubilerskie Sezam to również autoryzowane punkty sprzedaży znanych i prestiżowych marek zegarków. Nieustanna dbałość o jakość i różnorodność oferowanej biżuterii została doceniona przez klientów. Troskliwe podejście i duża wiedza produktowa oraz szacunek dla potrzeb każdego klienta przekłada się bezpośrednio na zaufanie, jakim klienci darzą obsługę w Salonach Jubilerskich SEZAM. Na Podhalu zapraszamy do salonu w markecie Leclerc

Hilly Sheep Jeweller

Zapraszam do świata ręcznie robionej biżuterii, okraszonej motywami folkloru góralskiego, pełnej czerwieni koralu i blasku parzenic …

Polki Folki 9, DESIGN: Belli Flori by Renata Hudela, Migalo, Maggie Piu, Juko Green Design

Oprawa wizualna: Douglas, Vision Salon Fryzjerski Sylwia Zaborska, Glamur Lustra, Glossy Marzena Balara, Gorlicka i Kruk, Neonail Profesjonal Salon Zakopane, Tatuaże Zmywalne,  Villa Dermatica

Partnerzy: Fundacja Kolorowo, Góralski Browar, Dj Lupo, Eco Słomki, Erga Cafe, Fly High, Jeep Autoryzowany salon serwis Boroń, Knap Motor przedstawiciec BRP Can Am, MW Sound Marek Wacławski, Osp Bukowina Tatrzańska, cukiernia Samanta, W imieniu tych co nie mówią, Delikatesy tea Time, B.r.o.w.s Brow Bar, Craft, Manufaktura Lawenda, Centrum Wspacia Dziecka i Rodziny Zakopane, Plant Wer, Flicker Biker

Patronat Honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Witold Kozłowskia Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Niepodległa.pl, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz
Burmistrz Miasta Zakopane

Gospodarz: Nosalowy Dwór Resort & Spa

Organizator:

Folk Design Aneta Larysa Knap

Aneta Larysa Knap twórczyni min. kierpcy na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice. Prekursorka połączenia tradycji z nowoczesnością w branży odzieżowej. Zajmuje się tworzeniem nowatorskiego stylu bazującego na dotychczasowych kanonach emblematów góralskiego folkloru scalenia w jedno codzienności i funkcjonalności z nieskazitelnym charakterem rejonu Podhala.Pracuje min. na starych tkaninach góralskich. Wegetarianka właścicielka ekologicznej marki Folk Design, która aktywnie wyklucza z mody futra oraz skóry począwszy od regionu Podhala z zaznaczeniem ogólnopolskim. Producentka i organizatorka największego pokazu mody folk w kraju o nazwie „Polki Folki” pierwszego w europie pokazu z wybiegiem zbudowanym na wodzie, pokazu w podziemiach elektrowni wodnej,czy w hangarze na lotnisku u podnóża Tatr. Uczestniczka programu „Mam Talent” 2015. Finalistka największych konkursów i pokazów mody w Polsce. Jej projekty pokazywane były min. We Francji w Cannes podczas 65 festiwalu nagród filmowych,w Chinach w Pekinie, Szanghaju przy współpracy z międzynarodową organizacją ACTAsia’s Cruelty (Fur) Free Fashion Show brała udział w ekologicznych zagranicznych pokazach mody . Swoje projekty dalej pokazywała na Dominikanie, Turcji, Indonezji, Azji Malezji, Mediolanie oraz na wielu międzynarodowych imprezach. Ubrania prezentowane są w muzeach i wystawach, a jej prace opisywane i publikowane w książkach, magazynach oraz na ramach wielu portali o modzie i nie tylko.Laureatka nagrody od firmy Hexeline podczas międzynarodowego konkursu Off Fashion (Kielce), nagrodzona przez media statuetką podczas Gali magazynu „Moda i Styl”(Warszawa) W 2016 r od Urzędu Marszałkowskiego woj. Małopolskiego otrzymała medal „Polonia Minor”przyznany za promowanie za pośrednictwem mody kultury i tradycji Małopolski. Laureatka statuetki Luksusowa Marka roku 2017 (Warszawa),laureatka statuetki „Człowiek roku 2018” podczas Gali Osobowości i Sukcesy(Łochów). Laureatka nagrody w kategori „Osobowość” przyznanej przez Koalicję Marek Ziem Górskich(Żywiec). w czerwcu 2018 tego roku otrzymała nagrodę specjalną „Złota Łódka”wręczoną w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.Laureatka statuetki Folk & Design Nigft.(Kraków) 30 marca 2019 otrzymała statuetkę „sukces roku” za kolekcję „Gold”, którą pokazała min, podczas prestiżowej gali Amber Look w Gdańsku. W 2018 roku jej projekt ekologicznej etoli z haftem ludowym został podarowany w prezencie ślubnym dla przyszłej księżnej Wielkiej Brytanii Meghan Markle.

foto i video: Artgrafo Design, Grzegorz Pytka, Piotr Żurek, Make Damn Art, Moondust Videos

patronat medialny: TVP, # Tag Magazine, Ekologia.pl, Gazeta Krakowska, La Mode et La Diplomatie, Lounge Magazyn, magazyn Vege, ModaiJa, Modne Miasto, Town Trendy, Modny Śląsk, Nowy Targ 24, Osobowości i Sukcesy, Polski Klub Ekologiczny, Sklepy Wolne od Futer,  Tatra Magazine, Tygodnik Podhalański, Ubrani w Polskę

Plan Warsztatów Polki Folki 9, LISTOPAD 2019

Udział w warsztatach biorą dzieci z Domu dziecka z Zakopanego oraz dzieci z Szkoły Podstawowej Kornelówka z Łodzi

9:30 – 12:30 – ” Na szkle malowane” – warsztaty z malowania na szkle ( Joanna Zawisza-Wiernicka)

10:00 – 12:30 – „Las w słoiku” – tworzenie florystycznych kompozycji ( Stanisław Skiba)

10:00 – 12:30 – „Ogniem malowane” – wizyta w kuźni kowalstwa artystycznego

12:45 – 13:00 – powitanie wszystkich uczestników warsztatów

13:00 – 18:30 – wystawa breloczków z materiałów wtórnych, inspirowanych motywem ognia wykonanych w ramach 9 edycji Polki Folki przez młodzież ze SP w Świdniku pod opieką Pani Małgorzaty Jańczuk ( ubiegłorocznych uczestników warsztatów), a także prezentacja zdjęć z tych warsztatów

13:00 – 14:00 – prezentacja filmu o uratowanych niedźwiedziach oraz spotkanie z panią weterynarz

14:15 – 14:45- spotkanie z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej Bukowina Tatrzańska

14:45 – 17:00 #watra – tworzenie upcyclingowych podkoszulków z motywem ognia oraz próba przed wieczornym pokazem ( Agnieszka Wojtas)

grupa 3 – warsztaty wokalne z gwary kaszubskiej ( Rafał Patok)

grupa 4 – warsztaty modowe – tworzenie modowych stylizacji na manekinach oraz wianków z wykorzystaniem biodegradowalnych materiałów wtórnych oraz kwiatów i roślin ( Stanisław Skiba)

17:15 – 18:30 – zakończenie warsztatów, prezentacja wykonanych prac, wręczenie dyplomów uczestnikom

Scroll to Top
Scroll to Top