zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Pokaz z przeszkodami

Pokaz z przeszkodami

Uczestniczki programu „Top Model. Zostań modelką” nie mają łatwego życia. Co prawda, mają już za sobą pierwszy profesjonalny pokaz mody, ale za to jaki! Żeby nie było tak łatwo rozłożono wybieg, na którym ustawione były różne przeszkody: lampa, kosz na śmieci, hydrant. Dziewczyny w kreacjach polskiego projektanta, Łukasza Jemioła, i mnóstwem toreb w rękach musiały jak najlepiej przejść po wybiegu i zaprezentować kreacje. Stres ogromny, ale było o co walczyć… Tym bardziej, że tę konkurencję obserwował sam autor kolekcji. Zobaczcie zresztą sami.

[nggallery id=251]

Przeczytaj również wywiad z Anją Rubik, jedną z jurorek i top modelką!

„Top Model. Zostań modelką” oparty jest na amerykańskim formacie CBS Corporation – „America’s Next Top Model”, stworzonym i prowadzony przez top modelkę Tyrę Banks. Od czasu swojej premiery w 2003 roku dał szansę zaistnienia w świecie mody kilkunastu dziewczynom i szybko podbił serca widzów na całym świecie. „America’s Next Top Model” jest obecnie oglądany w 170 krajach, a po format sięgnęły telewizje w 40 państwach, m.in. Kanadzie, Włoszech, Holandii, Brazylii, Rosji, a nawet Wietnamie, Kazachstanie i Afganistanie!

To program o modelkach, ale przede wszystkim – o kobietach. Kobietach, które nie zawsze są chudymi, wysokimi pięknościami. W programie, poza wyglądem, liczy się też pewność siebie, otwartość, wytrwałość i ciężka praca. Zdarzało się, że do kolejnego etapu przechodziła posiadaczka diastemy, biustu o rozmiarze E, czy też dziewczyny o kilka centymetrów niższe lub kilka kilogramów cięższe niż zakładał regulamin. Mimo to były po prostu fotogeniczne i czarujące – miały to przysłowiowe „coś”, czym ujęły jury, i co nie pozwalało odesłać ich do domów. W trakcie szesnastu już edycji „America’s Next Top Model” widzowie mieli okazję poznać przynajmniej kilka dziewczyn, których udział w finale był dla części widzów co najmniej zaskoczeniem. Wśród kandydatek były dziewczyny niewidome i cierpiące na Zespół Aspergera. Zwyciężczyni 3. serii, Eva Marcille, miała zaledwie 169 cm wzrostu a sylwetka Whitney Thompson, laureatki 10. edycji „America’s Next Top Model”, nie tylko odbiegała od wyobrażeń o klasycznej modelce, ale ledwo mieściła się w rozmiar 40! Z kolei jedna z uczestniczek 11 edycji, Isis King, nie była nawet kobietą! Show nie wygrała, ale Tyra Banks pomogła w zorganizowaniu operacji, dzięki której Isis stała się w pełni kobietą. Udział tych dziewczyn w programie zawsze odbijał się szerokim echem i otwierał na nowo w społeczeństwie amerykańskim dyskusję, niejednokrotnie przełamując krzywdzące tabu. Czy polska edycja będzie miała podobne historie?

2018-03-14T12:19:34+01:0019 października 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: