Strona główna » Blog » Pokaz mody Grzeszni(nie)Grzeczni, prapremiera Magazynu MONDAINE

Pokaz mody Grzeszni(nie)Grzeczni, prapremiera Magazynu MONDAINE

Pokaz „Grzeszni(nie)Grzeczni” jest próbą spojrzenia na świąteczne i sylwestrowe kreacje proponowane przez projektantów jako na dwa odrębne nurty grzecznej tradycyjnej elegancji oraz szalonej ekstrawagancji i znalezienia dla nich wspólnego mianownika.

Opowiada historię corocznego przenikania się postu z karnawałem, tradycyjnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia z szaloną zabawą sylwestrową, pokazuje, że grzeszni i grzeczni to wciąż te same osoby, które bawiąc się modą potrafią wcielić się w każdą rolę nie tracąc przy tym nic ze swojej indywidualności.

Podczas pokazu można będzie zobaczyć kreacje najlepszych młodych projektantów z całej Polski w stylizacjach przygotowanych przez butik Pięknografia, w którym odbędzie się pokaz.

MONDAINE (czyt. Mąden, tłum. Kobieta Światowa) to bezpłatny dwumiesięcznik skierowany do kobiet, dla których styl i klasa to codzienność. Magazyn Mondaine powstał z myślą o najbardziej wymagających Czytelniczkach. Kobietach których charakter nie znosi nudy, monotonnych tekstów i bezpłciowych fotografii. Na przekór masowym produkcjom proponujemy dwumiesięcznik ponad wszystko ceniący indywidualizm kobiet, ich samoświadomość i poczucie własnej wartości.

Magazyn MONDAINE składa się z pięciu działów.
MONDAINE – o kobietach niezależnych, wyzwolonych i odważnych. Wywiady i sylwetki kobiet, które odniosły sukces oraz historia Wielkich Kochanic – szokujących, emanujących seksem i pożądaniem. W tym dziale nasza Czytelniczka dowie się również gdzie nacieszyć ciało i zadbać o swoją urodę.
STEROMEN – z Demi Mondaine i jej przygodami w zagmatwanym świecie mężczyzn w roli głównej oraz specyficzną wojną damsko-męską.
APHRODISIAC – poruszający tematy kontrowersyjnych stolic świata, seks Kultury, czy rozbierania mężczyzn w prasie. Odważne i bezkompromisowe teksty oraz rozbudzające wyobraźnię zdjęcia. Niedostępna i pobudzająca Modliszka i piekielnie niebezpieczne afrodyzjaki.
ARTFASHION – to ponad 10 stron najlepszych zdjęć modowych na światowym poziomie, wspaniałe make-up’y i kreacje młodych, zdolnych. Minimum tekstu – maksimum fotografii.
ANTYPOP – to nowatorski design, ujęcie istoty wydarzeń ważnych z perspektywy kobiet, a także wywiady z gwiazdami omijającymi wszechobecny pop. To także Style, czyli autorskie spojrzenie na modę. Pełne niuansów, wolne od cele brytów.

14 grudnia 2012, godz. 19:30
Pięknografia
Zabrze, ul. Wolności 291 (II piętro)

Wernisaż wystawy grafik autorstwa Moniki Juraszek

14 grudnia 2012, godz. 17:30
Galeria Niegrzeczni
Katowice, ul. Mariacka 3

Monika Juraszek Małek – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, dyplom magisterski w 2010 roku w pracowni książki prof. Mariana Słowickiego, urodzona w Gliwicach.
– Aktualnie zajmuje się kreatywną fotografią ślubną oraz ilustracją (www.monikajuraszek.pl),
– Współpracuje z Pięknografia Fashion, gdzie projektuje autorskie ilustracje na t-shirty,
– Wykonuje ilustracje prasowe m.in. dla Magazynu Mondaine,
– Projektuje autorskie grafiki na szklane blaty dla firmy W&G, opracowuje również ogólny design stołów, oraz całą identyfikację wizualną firmy.

Wybrane wystawy i osiągnięcia:
2012 – Wystawa zbiorowa (mokry kolodion) „Portrety eteryczne”; Galeria Al – Kraków
2012 – Projekty t-shirt’ów w „Dzień Dobry TVN”; ”Wiśniówka na torcie” – projekt dla Czesława Mozila
2012 – Pokaz t-shirt’ów z autorskimi projektami graficznymi dla Pięknografia Fashion; Impresja – Zabrze
2011 – Prowadzenie własnej działalności: Fotografia Ślubna & Projektowanie www.monikajuraszek.pl
2010 – Obrona pracy dyplomowej „Wibrujący koliberek” – Rondo Sztuki, Katowice
2009 – Plakat teatralny (II miejsce) dla Teatru Wielkiego w Poznaniu
2009 – Plakat AMS (wystawa zbiorowa) – Barbakan, Kraków
2008 – Wyróżnienie za plakat antynikotynowy – Gliwice
2004 – Obrona pracy dyplomowej z wyróżnieniem – Liceum Sztuk Plastycznych, Zabrze
2004 – Wystawa fotografii, „Seniorzy Zabrza” – Niemcy
2004 – Wystawa fotografii „Barwa i dźwięk” – Zabrze
2004 – Wystawa fotografii „Dzieci Zabrza” – Zabrze

WERNISAŻ
Wystawa grafik znanej gliwickiej artystki, Moniki Juraszek, to zbiór twórczości z pogranicza perwersji i żartu. Surrealistyczna dusza autorki znajduje odzwierciedlenie w pracach zdobywających uznanie wśród szerokiego grona odbiorców. 14 grudnia w katowickiej Galerii Niegrzeczni zobaczymy przede wszystkim bezkompromisowe grafiki erotyczne. Ironiczne, niejednokrotnie zawstydzające. Obnażą lęki i pobudzą zmysły. Ich uzupełnieniem będzie prezentacja grafik przeniesionych na t-shirty, w tym słynnej „Wiśniówki na torcie”, zaprojektowanej specjalnie dla Czesława Mozila. Przekrój twórczości uzupełnią serie prac skierowanych do fotografów i rowerzystów.

Podczas wernisażu w krótkim recitalu wystąpi Polana Popp. Artystka o niebanalnym, elektryzującym głosie, który kradnie męskie serca. Polana o tym wie i w ten piątkowy wieczór z pewnością wykorzysta wszystkie atuty swojego talentu, by jeszcze bardziej podgrzać atmosferę!

„Wibrujący koliberek”, „Pies na baby” oraz „Niezła szprycha” pokażą się szerokiemu gronu już 14 grudnia o godzinie 17:30 w Galerii Niegrzeczni. Wstęp wolny!

Wernisaż jest organizowany w ramach prapremiery Magazynu MONDAINE.

2018-03-14T08:44:26+00:0012 grudnia 2012|Kultura, Moda, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: