Pokaz Irminy Rydzykowskiej na Celebration Fashion Festival

Pierwszy Celebration Fashion Festival odbył się w dniach 15-16 września w Platinum Palace Residence w Poznaniu. Podczas wyjątkowego wydarzenia modowego dwunastu projektantów zaprezentowało aż 16 kolekcji, co jest chyba swoistym rekordem w Polsce! Imprezę poprowadziła Ilona Felicjańska.

Warto dodać, iż ta impreza była także znakomitą okazją do prezentacji twórczości młodych projektantów. Na ten bowiem wieczór Ewa i Piotr Krajewscy, kolokwialnie mówiąc, ustąpili miejsca na wybiegu swojej podopiecznej, Irminie Rydzykowskiej SIBLINGS.

Dzięki temu niespełna 18-letnia Irmina miała szansę po raz pierwszy pokazać swoje kreacje i to od razu w towarzystwie 12 innych polskich projektantów mody. Oczywiście, Ewa i Piotr towarzyszyli młodej projektantce podczas tego niezwykłego wydarzenia.

Oddajmy teraz głos samej projektantce, która opowie o swojej kolekcji Nightwing: Za nadrzędny cel przy projektowaniu kolekcji Nightwing obrałam sobie pogodzenie założeń zarówno estetycznych jak i ideowych. Chciałam, by wszystkie wizje, które stały się punktem wyjścia do stworzenia kreacji, znalazły odbicie w doborze tkanin, z których są wykonane jej poszczególne elementy. Starałam się przetłumaczyć na język mody części składowe natury ożywionej, zawrzeć blask oblanego gwiazdami nieboskłonu czy teksturę skóry węża w tunikach, spódnicach, gorsetach. Nadając im z kolei geometryczną formę próbowałam uporządkować i ujarzmić chaos różnorakich printów i tekstur. Czerń, srebro rtęci i wężowe printy to idealny kamuflaż, by pod skrzydłami nocy nie stać się ofiarą drapieżników mody.

[nggallery id=3456]

Pokaz: Celebration Fashion Festival
Prowadząca: Ilona Felicjańska
Kreacje: Irmina Rydzykowska/ SIBLINGS
Foto: Jan Sętowski / SIBLINGS
Miejsce: Poznań / Platinum Palace Residence

Podziel się wiadomością:

Polecamy również