zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Podziel się Posiłkiem, podziel się sobą

Podziel się Posiłkiem, podziel się sobą

24 i 25 września w ponad 2000 sklepów w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. Na wszystkich, którzy pragną podzielić się posiłkiem z niedożywionymi dziećmi, czekać będzie ponad 30 000 wolontariuszy Banków Żywności. Każdy z nas może pomóc i przyłączyć się do zbiórki.

Wystarczy wybrać się do jednego ze sklepów uczestniczących w zbiórce, których lista jest opublikowana na stronach www.podzielsieposilkiem.pl oraz www.bankizywnosci.pl.
W specjalnie oznaczonych miejscach będą czekać wolontariusze z koszami, do których będzie można włożyć żywność z długim terminem ważności (ryż, konserwy, olej, dania gotowe, soki, dżemy itp.), która trafi do potrzebujących dzieci. W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu Polaków udało się zebrać rekordową ilość, ponad 390 ton żywności! Mamy nadzieję, że i w tym roku zdamy egzamin z dobroczynności!

W piątek wieczorem w Piotrze i Pawle w Blue City (Al. Jerozolimskie 179) oraz w sobotę rano w Realu na ul. Jubilerskiej 1/3 – w zbiórkę zaangażują się piosenkarze, prezenterzy oraz znani aktorzy. Nie zabraknie takich gwiazd jak: Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Ryszard Rembiszewski, Maciej Orłoś czy Aneta Kręglicka. Będą zachęcali klientów do dzielenia się żywnością z dziećmi, które bardzo tego potrzebują. Za podzielenie się produktami, każdy będzie mógł zrobić zdjęcie i dostać autograf od swojej ulubionej gwiazdy. Na wszystkich obecnych w piątkowy wieczór w sklepie Piotr i Paweł czekać będzie dodatkowa atrakcja – krótki występ zespołu Volver!.

Zbiórce w sklepach będzie towarzyszyła Internetowa Zbiórka Żywności organizowana za pośrednictwem strony www.bankizywnosci.pl. w dniach od 18 września do 3 października 2010 roku. Jest to okazja dla tych, którzy nie dotrą do sklepów, w których odbywać się będzie tradycyjna zbiórka. Wszystkie zakupione produkty przeznaczone są dla niedożywionych dzieci, które otrzymają je za pośrednictwem Banków Żywności. Zbiórka jest organizowana we współpracy z siecią sklepów Piotr i Paweł.

„Ofiarność ludzi, którą obserwowałem w czasie zbiórek, jest naprawdę wzruszająca. Dzieci oddające słodycze lub swoje ulubione płatki – to obrazek, który napawa nadzieją, że nasz trud włożony w organizację Programu Podziel się Posiłkiem nie idzie na marne i dzięki ciągłemu zaangażowaniu pozwoli zminimalizować problem niedożywienia wśród dzieci. Liczymy, że w tym roku Polacy po raz kolejny pokażą, że nie są obojętni na los najmłodszych” – powiedział Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju.
„Co roku zwiększa się liczba wolontariuszy biorących udział w akcji. Jest to znak, że ludzie chcą i potrzebują dzielić się z innymi, także sobą i swoim czasem. Dzięki energii i zapałowi tych ludzi możemy się spodziewać, że wyniki tegorocznej zbiórki żywności będą jeszcze większe niż w latach ubiegłych” – powiedział Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

2018-03-14T12:30:30+01:0021 września 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: